Nowy numer 42/2018 Archiwum

Antoni Dudek o marszu: Mam mieszane uczucia

– Dla mnie każdy 13 grudnia jest dniem pamięci o ofiarach stanu wojennego, a nie politycznych manifestacji – mówi historyk Antoni Dudek.

– Niestety, marsz PiS był kolejnym wydarzeniem mieszającym historię z bieżącą polityką i grą polityczną. Oczywiście, jest to uprawnione, bo mamy demokrację i każdy w dowolną rocznicę może robić i mówić, co chce. Ja mam jednak mieszane uczucia i niesmak. Dla mnie 13 grudnia jest dniem pamięci o ofiarach stanu wojennego. I tyle. Wolałbym w tym dniu uniknąć dyskusji o tym, co politykom w duszy gra. Ale tak się już składa, że kolejne rocznice historyczne są wykorzystywane do bieżących sporów – mówi A. Dudek.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy