Nowy numer 8/2019 Archiwum

Nasza dziennikarka nagrodzona!

Nasza redakcyjna koleżanka otrzymała nagrodę Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich za wywiad z kompozytorem Wojciechem Kilarem, który ukazał się w "Gościu Niedzielnym".

W Domu Dziennikarza w Warszawie ogłoszono laureatów 20. edycji konkursu Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, nagród wzorowanych na amerykańskiej nagrodzie Pulitzera. W konkursie startowało 149 autorów z 323 publikacjami w polskiej prasie, radiu, telewizji oraz internecie. Nagrody przyznano w 10 kategoriach.

Nasza redakcyjna koleżanka Barbara Gruszka-Zych została laureatką Nagrody im. Macieja Łukasiewicza. Jury doceniło jej wywiad z kompozytorem Wojciechem Kilarem (zob.:"Harmonia ducha" GN 24/2012), który – zdaniem oceniających – jest  "pięknym, głębokim spotkaniem z wybitnym artystą, w którym uczestniczy czytelnik". – W tym wywiadzie czuje się przyjaźń między dziennikarzem i rozmówcą – dopowiadał prowadzący galę Krzysztof Skowroński, prezes SDP.  Dziękując za wyróżnienie, Barbara Gruszka-Zych przypomniała postać zmarłego ks. Stanisława Tkocza, poprzedniego redaktora naczelnego "Gościa Niedzielnego", dzięki któremu na łamach pisma zawsze były obecne teksty o wierze, nadziei i miłości.

Pierwszą Główną Nagrodę Wolności Słowa Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich przyznało w tym roku Joannie Lichockiej i Marii Dłużewskiej za film „Pogarda” o podziałach społecznych powstałych po katastrofie smoleńskiej. Druga Nagroda Główna przypadła Jolancie Hajdasz za film „Zapomniane męczeństwo”, przypominający postać abp. Antoniego Baraniaka.

SDP przyznało też Laur, wyróżniający autorytety zawodowe, etyczne, najwyższej klasy profesjonalistów. W tym roku wręczono go prof. Waleremu Pisarkowi, cenionemu językoznawcy, prasoznawcy, specjaliście w dziedzinie komunikowania masowego i socjolingwistyki. Dotychczas tą szczególną nagrodą zostali uhonorowani: Maciej Łukasiewicz, Stefan Bratkowski, Ryszard Kapuściński, Krzysztof Kąkolewski, Bohdan Tomaszewski, Erazm Ciołek, Hanna Krall, Janina Jankowska oraz Lech Jęczmyk.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL