Nowy numer 48/2020 Archiwum

Co zrobić z nietrafionym prezentem?

Za mały, za szeroki, nie w naszym guście... Nie wszystkie prezenty pod choinką nas ucieszyły.

Pod choinką znaleźliśmy wiele paczek i pakunków, a po ich rozpakowaniu okazało się, że prezent wcale nas nie ucieszył. Sweterek nie w naszym rozmiarze, spódniczka w nietwarzowej dla nas zieleni, niepasujący krawat, książka, którą już mamy w księgozbiorze, perfumy nie w naszym guście... Grzecznie podziękowaliśmy św. Mikołajowi, nie chcąc sprawić mu przykrości, tylko co teraz zrobić z nietrafionymi podarunkami? Po świętach nie muszą lądować na szafie.

Oddział Caritas z parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny na Wrzecionie wpadł na doskonały pomysł. Po świętach organizuje zbiórkę nietrafionych prezentów. Zielona spódniczka, perfumy czy książki, które dla jednych są nieprzydatne, innych mogą autentycznie ucieszyć. Parafialny Caritas z Wrzeciona opiekuje się blisko 400 podopiecznymi - osobami ubogimi, chorymi, starszymi, rodzinami wielodzietnymi i niepełnymi. Co tydzień rozdaje im żywność, ubrania, obuwie i inne artykuły. Wolontariusze każdy podarunek przyjmą z otwartymi rękami i wyszukają podopiecznego, który przyjmie go z radością. Jeśli więc dostałeś prezent, który jest dla ciebie nieprzydatny, podaruj go innym.

Rzeczy można przynosić do Parafialnego Oddziału Caritas przy ul. Przy Agorze 9, we wtorki w godz. 15-17 oraz w czwartki w godz. 10-12 lub w innych godzinach po telefonicznym umówieniu się: (22) 834 17 45. Chętnie przyjmą je również inne parafialne punkty Caritas.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama