Nowy numer 42/2020 Archiwum

Gala dla dobrodziejów orszaku

Potrzebna jest praca setek ludzi i wsparcie sponsorów

W Warszawie, w Teatrze Polskim, późnym wieczorem 6 stycznia, zakończyła się uroczysta gala - "Wieczór Trzech Króli czyli koncert kolędowy". Podczas gali, Fundacja Orszak Trzech Króli dziękowała wszystkim, dzięki którym orszaki w całej Polsce mogły przejść ulicami miast. 

- Wydrukowano ponad 50 tys. śpiewników kolęd, ponad 70 tys. papierowych koron - mówiła red. Danuta Holecka, która prowadziła galę. - Nie byłoby to możliwe, gdyby nie sponsorzy którzy wsparli uliczne jasełka. 

- A gdyby nie setki, jeśli nie tysiące wolontariuszy, w ogóle nie moglibyśmy wyruszyć w kolejną drogę do stajenki - dziękował Maciej Marchewicz, prezes Fundacji Orszak Trzech Króli. - Chciałbym podziękować wszystkim, którzy przez wiele miesięcy ciężko pracowali przy organizacji orszaków w Warszawie i w całej Polsce. 

Przedstawiciele Fundacji Orszak Trzech Króli wręczyli pamiątkowe dyplomy dobroczyńcom orszaku. 

W czasie gali - z koncertem kolęd wystąpił też zespół Scholares Minores pro Musica Antiqua z Poniatowej na lubelszczyźnie. Kilkudziesięcioosobowy, dziecięcy zespół muzyki dawnej - tańcem, śpiewem i przepiękną grą na starych instrumentach, porwał publiczność. A ponieważ, tegoroczne hasło orszaku brzmi: "Kolęd się nie słucha, kolędy się śpiewa" - widzowie zgromadzeni w Teatrze Polskim, również włączyli się śpiewu. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama