Nowy numer 43/2020 Archiwum

„Wolontariusze muszą być gotowi na wszystko”

Ruszyły spotkania dla wolontariuszy pomagających przy organizacji rekolekcji z o. Bashoborą. Pierwsze odbyło się 23 stycznia w kościele św. Barbary.

Spotkanie rozpoczęło się krótką modlitwą, po której wolontariusze dowiedzieli się jakie zadania stoją przed nimi. Pierwszym z nich jest modlitwa w intencji rekolekcji, które 6 lipca na Stadionie Narodowym wygłosi znany charyzmatyk o. Bashobora. Drugim, obowiązkowy udział w szkoleniach. – Jako wolontariusze musicie dokładnie poznać Stadion, dlatego jedno ze spotkań odbędzie się na sportowym obiekcie, musicie także być przygotowani na wszystko np. wiedzieć, jak się zachować w kontakcie z osobą opętaną – mówiła s. Tomasza CSC, współorganizatorka spotkania.

Siostra wymieniła także posługi, w jakie będą zaangażowani wolontariusze. – Część z was zostanie przydzielona do np. sprawdzania wejściówek, kierowania do odpowiednich sektorów, pilnowania porządku, udzielania informacji o obiekcie tj. punkty gastronomiczne czy toalety. Inni odpowiedzialni będą za zbieranie tacy podczas Mszy św., poprowadzenie kapłanów z Komunią św., pełnienie dyżurów przed Najświętszym Sakramentem. Pracy będzie dużo także przed i po spotkaniu – powiedziała.

W pierwszym organizacyjnym spotkaniu wzięło udział ok. 100 osób na 230 zgłoszonych wolontariuszy. Każdy otrzymał do wypełnienia ankietę dotyczącą m.in. przebytej formacji duchowej, preferencji trybu przyszłych spotkań czy swoich talentów. – Dopiero ich przeanalizowaniu będzie można ustalić charakter i miejsce kolejnych – mówi s. Tomasza.

Chętni do pomocy przy organizacji rekolekcji z o. Bashoborą proszeni są o przesłanie swojego nazwiska, adresu mailowego i numeru telefonu pod adresem: stomasza@o2.pl.

Więcej informacji o spotkaniu z o. Bashoborą czytaj na stronie JezusNaStadionie.pl >>

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama