Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Kard. Nycz: Papież znakomicie prowadził Kościół

Wielka szkoda i wielka strata - skomentował tuż po ogłoszeniu decyzji o ustąpieniu z urzędu papieskiego Benedykta XVI metropolita warszawski.

Papież Benedykt XVI ustąpi z urzędu 28 lutego. Po tym terminie odbędzie się konklawe, które wybierze nowego następcę św. Piotra. W konklawe weźmie udział czterech polskich kardynałów, którzy nie ukończyli 80. roku życia: kard. Stanisław Dziwisz, kard. Stanisław Ryłko, kard. Zenon Grocholewski oraz kard. Kazimierz Nycz. Metropolita warszawski, a także arcybiskup Krakowa i kierujący Papieską Radą ds. Świeckich kard. Ryłko będą uczestniczyli w konklawe po raz pierwszy. I to nie tylko jako kardynałowie-elektorzy, ale też kandydaci na urząd papieski.

- Wielka szkoda, bo to jest papież, który świetnie sobie radził i znakomicie pod względem intelektualnym i duchowym prowadził Kościół – powiedział Katolickiej Agencji Informacyjnej na wieść o abdykacji Benedykta XVI kard. Kazimierz Nycz.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma