Nowy numer 25/2018 Archiwum

Mieszkańcy muszą natychmiast opuścić Targową

– Dalsze przebywanie w kamienicy stwarza zagrożenie życia – stwierdził inspektor nadzoru budowlanego. Sprawa dotyczy dwóch lokali.

Mieszkańcy kamienicy przy ul. Targowej 70 od dawna niepokoją się stanem budynku. – Odkąd zaczęła się budowa metra, pękają nam mury. Boimy się, że kiedy zaczną wiercić tunel wszystko się zawali – mówi Ewa Goduń, mieszkanka Targowej. 2 lutego zorganizowali protest, w którym domagali się zatrzymania budowy metra.

Obawę tę potwierdził powiatowy inspektor nadzoru budowlanego – Andrzej Kłoskowski. W piśmie do wspólnoty mieszkaniowej Targowa 70 napisał „ze względu na występujące zagrożenie bezpieczeństwa ludzi i mienia niniejszej decyzji nadaje się rygor natychmiastowej wykonalności”. Nakaz natychmiastowego opuszczenia dotyczy mieszkań numer 6 i 59.

Decyzja jest efektem kontroli przeprowadzonej w budynku 31 stycznia 2013 roku i jest zaskoczeniem dla spółki budującej II linię metra. Jej rzecznik Mateusz Witczyński powiedział, że z ekspertyz, które przeprowadziła wynika, że nie ma niebezpieczeństwa obniżenia nośności konstrukcji budynku. Dodał także, że samego pisma PINB na razie nie widział, dlatego nie będzie go komentował.

Jak podaje portal tvnwarszawa.pl, jeszcze w tym tygodniu ma dojść do spotkania mieszkańców kamienicy, burmistrza Pragi Północ i budowniczych metra.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma