Nowy numer 43/2020 Archiwum

Na klęczkach, aż do zakończenia konklawe

Abp Henryk Hoser zarządził codzienną adorację Najświętszego Sakramentu w parafiach diecezji warszawsko-praskiej aż do wyboru nowego papieża.

"Odpowiadając na prośbę Benedykta XVI, pragniemy we wspólnocie Ludu Bożego jednoczyć się w modlitwie i przedstawiać Bogu bogatemu w Miłosierdzie intencje Kościoła Świętego, Ojca Świętego Benedykta XVI w ostatnich dniach Jego pontyfikatu i potrzebnej Mocy Ducha Świętego w dziele wyboru nowego Biskupa Rzymu" - czytamy w komunikacie zamieszczonym na stronie kurii diecezji warszawsko-praskiej.

Powołując się na zachętę płynącą z Konstytucji Apostolskiej Universi Dominici gregis: „Kościół powszechny duchowo zjednoczony z Maryją, Matką Jezusa, powinien trwać jednomyślnie na modlitwie; w ten sposób wybór nowego Papieża będzie wydarzeniem bliskim Ludowi Bożemu i w pewnym sensie działaniem całego Kościoła, a nie dotyczącym jedynie Kolegium elektorów”, arcybiskup Henryk Hoser polecił, aby we wszystkich kościołach i kaplicach diecezji warszawsko-praskiej codziennie, aż do wyboru nowego następcy św. Piotra, odbywała się Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji Kościoła, kończącego pontyfikat Benedykta XVI oraz zbliżającego się konklawe.

Biskup diecezji warszawsko-praskiej zalecił także, by w ostatnich dniach pontyfikatu Ojca Świętego Benedykta XVI  we wspólnotach parafialnych, kościołach rektorskich i domach zakonnych sprawowane były Msze św. dziękczynne za Piotrową posługę ustępującego Papieża.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama