Nowy numer 28/2018 Archiwum

Obejrzyj bohatera wojny polsko-bolszewickiej

Czołg Renault FT-17, który prawdopodobnie brał udział w wojnie polsko-bolszewickiej 1920 r., przejdzie renowację w Warszawie. W poniedziałek czołg opuścił poznańskie Muzeum Broni Pancernej i po przewiezieniu do stolicy, przez kilka dni ma być udostępniony zwiedzającym w Muzeum Wojska Polskiego.

W polskiej armii służyło ok. 120 takich czołgów. Odnaleziony pojazd to egzemplarz, który prawdopodobnie po przechwyceniu przez Rosjan w czasie wojny 1920 r. trafił w 1923 r. do Afganistanu jako dar Rosji Sowieckiej dla ówczesnego emira.   Na świecie zachowało się do naszych czasów 49 egzemplarzy FT-17
W polskiej armii służyło ok. 120 takich czołgów. Odnaleziony pojazd to egzemplarz, który prawdopodobnie po przechwyceniu przez Rosjan w czasie wojny 1920 r. trafił w 1923 r. do Afganistanu jako dar Rosji Sowieckiej dla ówczesnego emira.
Tomasz Gołąb/GN

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma