Nowy Numer 29/2018 Archiwum

200 dni spóźnią się z oddaniem metra

II linią metra mieszkańcy pojadą dopiero wiosną 2014 roku. Budowniczowie metra przyznają: - Mamy 200 dni opóźnienia.

Planowo budowa centralnego odcinka II linii metra powinna zakończyć się w październiku 2013 r. Budowniczowie szacują jednak, że termin oddanie inwestycji opóźni się o ok. 200 dni, czyli blisko siedem miesięcy. Wówczas pierwsi pasażerowie pojadą podziemną kolejką dopiero w maju 2014 roku.

- Budowę opóźniały m.in. znajdowane niewybuchy, niezaznaczone na planach instalacje, znaleziska archeologiczne czy awarie jak na przykład zalanie stacji Powiśle – wyjaśnia prezes Metra Warszawskiego Jerzy Lejk. I dodaje: - Trwają rozmowy z generalnym wykonawcą inwestycji - konsorcjum AGP Metro Polska - o przesunięciu zakończenia inwestycji.

Rzecznik konsorcjum AGP Metro Polska Mateusz Witczyński nie udziela informacji nt. toczących się rozmów.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma