Nowy numer 33/2018 Archiwum

W dniu inauguracji pontyfikatu

Podziękujmy Bogu za nowego Papieża...

Msza inaugurująca pontyfikat papieża Franciszka odbędzie się w Watykanie 19 marca o 9.30. Będą na niej obecni kardynałowie, którzy brali udział w konklawe i wybrali nowego papieża. 

- To jest normalny dzień pracy, godziny przedpołudniowe, trudno więc zgromadzić wiernych na specjalnej Mszy św. w warszawskiej archikatedrze - mówi ks. Rafała Markowski, rzecznik archidiecezji warszawskiej. - Ci, którzy mogą  z pewnością będą duchowo, za pomocą mediów, uczestniczyli w transmisji watykańskiej Mszy św. 

We wtorkowej inauguracyjnej Mszy św.  będzie też uczestniczył kard. Kazimierz Nycz. Z Watykanu nadeszła jego prośba, by w najbliższą niedzielę 17 marca lub 19 marca we wszystkim parafiach, kościołach rektorskich oraz wspólnotach archidiecezji warszawskiej odprawić Mszę św. w intencji nowego papieża i dziękować Bogu za jego dar. Specjalną Mszę św. w tej intencji 19 marca o godz. 19 w sanktuarium św. Andrzeja Boboli, przy ul. Rakowieckiej 61,odprawi abp Celestino Migliore, nuncjusz apostolski w Polsce.

W krótkim komunikacie z Włoch kard. Kazimierz Nycz dziękuje wiernym naszej archidiecezji za modlitwę i duchowe wsparcie w czasie konklawe. "Przekazuję pozdrowienia z Rzymu, gdzie przy grobach Apostołów oraz wielu świętych, w tym bł. Jana Pawła II, z wdzięcznością wszystkich ogarniam w modlitwie i dobremu Bogu gorąco polecam" - pisze metropolita warszawski.

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma