GN 48/2020 Archiwum

W rocznicę śmierci Jana Pawła II

2 kwietnia, w rocznicę śmierci Jana Pawła II, na pl. Piłsudskiego odbędzie się na telebimach pokaz filmów z udziałem osób, które znały Papieża Polaka, a wieczorem rozpocznie się czuwanie. Podczas uroczystości na scenie pojawią się relikwie Jana Pawła II, a warszawiacy pod zdjęciem papieża ułożą z tulipanów krzyż.

Czuwanie rozpocznie się o godz. 21. W jego trakcie znane osoby – ludzie nauki, sportu i sztuki, m.in. prof. Bogdan Chazan, a także Paweł i Małgorzata Królikowscy – opowiedzą o tym, w jaki sposób rozumieją relacje między duchem a ciałem. Czuwanie poprowadzi ks. Bogdan Bartold, natomiast za oprawę muzyczną będzie odpowiadał Chór Centrum Myśli Jana Pawła II. O godz. 21.37 na scenie pojawią się relikwie Jana Pawła II, usłyszymy utwór „Cisza”, a tuż po nim kard. Kazimierz Nycz udzieli uroczystego błogosławieństwa zgromadzonym na placu.

Przy stacji Metro Centrum pojawią się mimowie, którzy w ciągu dnia odegrają etiudę „Ruch zaczyna się w duszy”. W ten nietypowy sposób warszawiacy będą zachęcani do wzięcia udziału w wieczornych uroczystościach. – Od około 18.00 na placu będą wyświetlane filmy z udziałem ludzi, którzy znali Jana Pawła II. Tradycją czuwania jest także zbiórka, która wspiera Fundację „Żyć z Chorobą Parkinsona”. Tym razem – podobnie, jak roku temu – na placu Piłsudskiego będą sprzedawane nie znicze, lecz żółte i białe tulipany, symbol świętości – opowiada Zofia Borkowska, dyrygent Chóru Centrum Myśli Jana Pawła II.

Elementem obchodów rocznicy śmierci Jana Pawła II jest także wystawa, prezentowana do 3 kwietnia na balkonach wzdłuż ulicy Foksal. Duże zdjęcia, ukazujące Karola Wojtyłę jako duchownego, miłośnika sportu i filozofa, ułożą się w widoczny z dużej odległości napis: „JP2”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.