Kilka tysięcy osób modliło się w Parku Moczydło dziękując za wyniesienie na ołtarze dwóch papieży. Dziękczynienie rozpoczęła koronka do Bożego Miłosierdzia. Później była Msza św. z homilią bp. Rafała Markowskiego.
Trudno było spodziewać się innego wydźwięku corocznej modlitwy w Niedzielę Miłosierdzia wokół figury Jezusa Miłosiernego w parku Moczydło niż dziękczynienie za kanonizację papieży Jana Pawła II i Jana XXIII.
- Już po raz czternasty spotkaliśmy się w tych warszawskich Łagiewnikach - nie krył radości ks. Zbigniew Godlewski, proboszcz Parafii św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny na Warszawskim Kole. Uroczystą modlitwę zorganizowała parafia oraz Urząd Dzielnicy Warszawa Wola.
Modlitwa rozpoczęła o godz. 15 koronką do Miłosierdzia Bożego. Potem wierni w procesji liturgicznej przeszli na plac za figurą, gdzie na ołtarzu polowym, między parkowymi drzewami rozpoczęła się Eucharystia.
- W dzisiejszym dniu widzimy dwie postaci, które nie znały się osobiście, ale otrzymały od Boga zadanie i starały się je wiernie wypełnić. Ukoronowaniem tych starań jest m.in. święto Bożego Miłosierdzia - mówił w kazaniu bp Rafał Markowski.
Warszawski biskup pomocniczy bardzo mocno nawiązywał do świętych Faustyny Kowalskiej i Jana Pawła II. Podkreślał, że wypełnianie woli Bożej często wiązało się z olbrzymią walką wewnętrzną i duchową.
Wskazywał, że Karol Wojtyła tracił kolejne bliskie sobie osoby. - Jakby Pan Bóg odzierał go z miłości ziemskiej, żeby uzdolnić go do zadania, jakie mu powierzył - tłumaczył bp Markowski.
- Często w naszym życiu jest pełno lęków, niepokojów, sytuacji, które nas przerastają. Pytanie, dlaczego tak się dzieje? Może bardzo często chcemy poradzić sobie z nimi sami i nie ma w nich miejsca dla Jezusa Chrystusa i Bożego Miłosierdzia - mówił hierarcha.
Święto Miłosierdzia Bożego ustanowił Jana Pawła II w 2000 r. podczas kanonizacji siostry Faustyny. W Warszawie główne uroczystości obchodzone są na Woli, gdzie przy ul. Żytniej znajduje się klasztor, do którego zapukała święta zakonnica. Tam, w Zgromadzeniu Matki Bożej Miłosierdzia rozpoczęła swój postulat.
Pomnik Jezusa Miłosiernego autorstwa prof. Gustawa Zemły powstał jako wotum przełomu wieków. Uroczyste odsłonięcie odbyło się 7 kwietnia 2001 r.. Aktu poświęcenia dokonał ks. kard. Józef Glemp. Od tego czasu, co roku w tym miejscu tłumy warszawiaków gromadzą się na modlitwie.
ROZDANO PONAD 6 TYSIĘCY KOMUNII!!!!!!!
W PARKU MOCZYDŁO BYŁO OK. 7 TYSIĘCY WIERNYCH!!!!!!!
Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.