Nowy numer 48/2020 Archiwum

„Żadna to wiara bez nadziei”

Podczas Liturgii Wigilii Paschalnej sprawowanej w praskiej katedrze abp Henryk Hoser podkreślił, że zmartwychwstanie Chrystusa jest fundamentem naszej wiary.

Biskup warszawsko-praski zachęcał w homilii, by zawierzyć swoje życie Chrystusowi. Bo tylko On jest w stanie wydobyć człowieka z jego grzechu i przeprowadzić przez bramy śmierci do nowego życia. – Daremna byłaby nasza wiara, gdyby Jezus nie zmartwychwstał – powiedział za św. Pawłem abp Hoser.

Odwołał się także do świadectwa Apostołów, na których oparta jest nasza wiara. – Oni widzieli Zmartwychwstałego Chrystusa. Oni z Nim jedli i pili. Oni dotykali Jego ran. A owocem tego spotkania była ich przemiana. Z ludzi lękliwych i małodusznych stali się osobami odważnymi, które mimo braków w wykształceniu poszły na cały świat, aby głosić Jego Słowa i chrzcić w Jego imię. A dziś robi to cały Kościół – powiedział abp Hoser.

Zaznaczył także, że tym, co odróżnia chrześcijan od innych, jest nadzieja, która płynie z faktu, że towarzyszy nam Zmartwychwstały Chrystus. – W Bożej perspektywie niema sytuacji bez wyjścia, dlatego nie musimy się niczego obawiać. On nas także przeprowadzi przez bramy śmierci, przez tę ciemną dolinę gdzie nie pomoże nam żaden człowiek – zapewnił. I za papieżem Benedyktem XVI dodał: - Żadna to wiara bez nadziei.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama