Nowy numer 33/2018 Archiwum

Gdyby przedszkola były z gumy...

W stolicy zabraknie miejsc dla ok. 3 tys. przedszkolaków.

Zakończył się pierwszy etap rekrutacji do przedszkoli. Stołeczne Biuro Edukacji podliczyło podania o przyjęcie, które rodzice złożyli w placówce pierwszego wyboru. Jak co roku, okazało się, że chętnych jest o wiele więcej niż miejsc. Same tylko trzylatki mogłyby zająć wszystkie miejsca przedszkolne, również starszych dzieci. A i tak ponad 700 z nich nie zmieściłoby się w publicznych placówkach.

W tym roku miasto przygotowało w przedszkolach 13 156 miejsc . Stara się o nie 13,9 tys. trzylatków, ponad 2,1 tys. czterolatków oraz część z blisko 2,1 tys. pięciolatków. Już  tych wstępnych kalkulacji wynika, że w stolicy w publicznych placówkach zabraknie miejsc dla ponad 3 tys. przedszkolaków.  Najwięcej podań w stosunku do liczby miejsc złożono na Białołęce (o 130 miejsc powalczy tam 830 dzieci). Ale i w centralnych dzielnicach, gdzie mieszka mniej rodzin z małymi dziećmi i gdzie do tej pory łatwiej było o miejsce w przedszkolu, w tym roku też jest ścisk.

25 kwietnia przedszkola wywieszą listy zakwalifikowanych. Ale pechowcy mają jeszcze szanse. Od 10 maja rozpocznie się rekrutacja na wolne miejsca, jeśli takie będą. W dzielnicach czekają też aż rodzice pięciolatków potwierdzą, czy poślą dzieci do przedszkola czy do zerówki szkolnej. Jeśli większość zdecyduje się na szkołę, zwolnią się miejsca dla maluchów w przedszkolach.

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma