Nowy numer 25/2018 Archiwum

"Ja się smażę z powodu twoich modlitw"

S. Angela Musolesi - asystentka o. Gabriela Amortha egzorcysty diecezji rzymskiej, opowiada o swojej posłudze.

S. Angela gości w Polsce na zaproszenie Wydawnictwa Esprit z Krakowa, które wydało właśnie książkę "Egzorcysta Watykanu" (siostra jest jej współautorką). 11 kwietnia spotkała się z dziennikarzami w Centrum Prasowym PAP, a od 11 do 14 kwietnia będzie gościem na Targach Wydawców Katolickich w Arkadach Kubickiego.

Od wielu lat współpracuje z egzorcystami i kapłanami z całego świata. Szczególnie współpracuje z o. Gabrielem Amorthem. Wspomaga zarówno jego, jak i jego zespół w pełnieniu posługi, organizując spotkania, podczas których uświadamia zebranym konieczność obecności egzorcystów w Kościele, zachęca do większej ufności i wiary w moc, jaką Chrystus wyposażył kapłanów w walce z szatanem. Zwraca też uwagę na najrozmaitsze zagrożenia duchowe, które bagatelizowane, mogą przyczynić się do wielu duchowych nieszczęść i dramatów.

Zdaniem siostry wiele kłopotów duchowych bierze się stąd, że nawet my, katolicy "wierzymy w Chrystusa gdzieś na 20 procent". Nie potrafimy być prawdziwymi świadkami miłosierdzia Bożego. Gdybyśmy rzeczywiście mieli wiarę, potrafilibyśmy czynić cuda, takie jak za swojego życia czynił Jezus.

S. Angela przestrzega, że diabeł stoi za wieloma nieszczęściami i niepowodzeniami, które nas trapią: chorobą, utratą pracy, plajtą dobrze prosperujących firm, notorycznym smutkiem... Przypomniała posługę swojego znajomego, o. Mateusza Lancruna, który egzorcyzmował chorujących na nowotwory i ci doznawali uzdrowień. Niszczącemu wpływowi złego poddają się nie tylko osoby opętane, ale także nękane, na skutek na przykład rzuconych przekleństw, uroków, czarów.

- Niektórzy egzorcyści odprawiają egzorcyzmy tylko w przypadku opętania, gdy wiadomo, że zło posiadło człowieka. To błąd - mówi s. Angela. - Dręczenie, nękanie, także poprzez serie nieszczęść, niepowodzeń są skutkiem działania złego i lekarstwem na nie powinny być egzorcyzmy. O. Amorth mówi, że egzorcyzmów nigdy nie odmawia, bo przecież są one modlitwą, więc człowiekowi nie szkodzą.

Jak zauważa s. Angela jesteśmy szczególnie podatni na przekleństwa, bo możemy nawet o nich nie wiedzieć, za to boleśnie odczuwać ich skutki. Przywołuje przestrogę o. Amortha, żebyśmy nie myśleli, że jeśli zostawimy szatana w spokoju, to on o nas zapomni, nie będzie się nami interesował. Tak nie jest. Szatan kusi nas bezpośrednio, ale też stara się do nas "dobrać" poprzez innych ludzi.

- Świat pełen jest złych, zawistnych osób, które mogą nam duchowo zaszkodzić. Czasami możemy zostać przeklęci w dzieciństwie, przez bliskich... Możemy tego nawet nie pamiętać. Może zostaliśmy przeklęci z powodu spadku... Każdy z nas potrzebuje modlitwy o uwolnienie - mówi siostra. - Możemy po nią pójść do egzorcysty, możemy poprosić o egzorcyzmy poprzez telefon, ale możemy też sami uparcie, wytrwale odmawiać modlitwę o uwolnienie i uzdrowienie. Międzynarodowe Stowarzyszenie Egzorcystów zaleca nawet prywatne odmawianie modlitw o uwolnienie i uzdrowienie duchowe, w których rozkazujemy wprost diabłu opuścić nasze życie. Możemy prosić o przecięcie diabelskich działań i przekleństw dla siebie, ale też dla swoich bliskich, rodziny, dzieci. Wielokrotnie byłam świadkiem egzorcyzmów bez osobistego udziału osoby, która prosiła o taką posługę. Efekty były tak samo silne, jak w przypadku bezpośrednich modlitw nad tą osobą.

S. Angela radzi często powtarzać, że Jezus jest naszym Panem, powierzać siebie i bliskich Jego Sercu, oddawać się pod opiekę Maryi Niepokalanej. I pamiętać o tym, że szatan się nas boi, bo za sobą mamy Chrystusa, który go pokonał.

- Wiele razy w czasie posługi u o. Amortha złe duchy mi wygrażały, mówiły, że mnie zniszczą, że nie dożyję ranka. I co? Jestem tu z wami cała i zdrowa - mówiła z uśmiechem s. Angela. -  Raz jeden zły duch powiedział mi wprost: "Kobieto, ja się smażę z powodu twoich modlitw". Modlę się więc jeszcze częściej...

Świadectwa s. Angeli można posłuchać 9 kwietnia o 19.15 w kościele ojców Franciszkanów na Mokotowie, przy ul. Modzelewskiego 98.

W warszawskiej edycji "Gościa Niedzielnego" (nr 16) w konkursie dla czytelników będzie można wygrać książkę o. Gabriele Amortha i s. Angeli Musolesi "Egzorcysta Watykanu".

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

 • Moria
  10.04.2013 17:28
  A św. Paweł od Krzyża powiedział obrazowo:
  "O, jak święta modlitwa parzy diabła!"
  doceń 8
 • Scott
  10.04.2013 22:52
  Jeśli chodzi o przekleńswa to uderzają one w daną osobę wtedy i tylko wtedy jeśli nie żyje ona w łasce uświęcającej. Inaczej zgodnie z listem do Efezjan wiara staje się tarczą, przekleństwo nie wyrządza żadnej szkody osobie w stronę której było wypowiedziane. Inna sprawa że jeśli już zostało rzucone, demon po prostu musi wywołać efekt- uderza więc w osobę która ją rzuciła właśnie. Bardziej doświadczeni magowie wypytują wprost o to jak dana osoba żyje, jeśli blisko Boga to takiego "zlecenia" się nie podejmują.

  Inna sprawa że takie rzeczy są niestety lekcewarzone przez ludzi, teksty "a niech cie szlag", "idź do Diabła"... A potem taka np matka się dziwi że córka czy syn się źle prowadzą, no jak odsyłała do Diabła to co się dziwi że dziecko do Niego poszło?
  doceń 7
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma