Nowy numer 25/2018 Archiwum

Zmarł pierwszy proboszcz Starej Iwicznej

Ks. Stanisław Hałabuda, organizator i pierwszy proboszcz parafii w Starej Iwicznej w latach 1980–1995, przeżył w kapłaństwie pół wieku.

We wtorek 9 kwietnia zmarł ks. kanonik Stanisław Hałabuda, organizator i pierwszy proboszcz parafii w Starej Iwicznej – poinformował kanclerz kurii archidiecezjalnej warszawskiej, ks. Janusz Bodzon.

Msza święta pogrzebowa zostanie odprawiona w poniedziałek 15 kwietnia o godz. 11 w kościele pw. Zesłania Ducha Świętego w Starej Iwicznej, po czym ciało zostanie złożone na miejscowym cmentarzu. Ks. Stanisław Hałabuda był pierwszym proboszczem. Pełnił on swoją funkcję od 31 października 1983 r. do 4 września 1995 r., kiedy zastąpił go ks. Andrzej Kwaśnik, ofiara katastrofy smoleńskiej. Miał 77 lat. W kapłaństwie przeżył 50 lat.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma