Nowy numer 42/2020 Archiwum

70. rocznica objawień na Siekierkach

W 70. rocznicę objawień Jezusa i Maryi na warszawskich Siekierkach oraz 25-lecie parafii NMP Królowej Wyznawców 3 maja w Sanktuarium Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży odbyły się uroczystości jubileuszowe.

Mszy św. przewodniczył bp pomocniczy diecezji warszawsko-praskiej Marek Solarczyk. W homilii zaapelował, aby nie tylko przywoływać tytuł Maryi jako Królowej Polski, ale żeby przede wszystkim walczyć o niego w sercu każdego człowieka. A to – jak zauważył – wymaga nieraz trudu i zaparcia się siebie. – Jako ludzie wiary, jesteśmy bowiem wpisani w duchowe oddziaływanie, w którym toczy się nieustanna walka między „Niewiastą” i „smokiem”, o czym przypomina nam Apokalipsa św. Jana – powiedział kaznodzieja.

W dalszych słowach biskup wskazał na podobieństwo ślubów złożonych przez króla Jana Kazimierza oraz Jasnogórskich Ślubów Narodu. Hierarcha zwrócił uwagę, że po prawie 60 latach są one wciąż aktualne. – Czy w trosce o tych, którzy nie tylko nie szanują Bożych darów, ale także je lekceważą, a może wręcz z nimi walczą, jesteśmy gotowi pójść drogą modlitwy, pokuty i postu, przyjmując różne wyrzeczenia? – pytał biskup.

Z okazji jubileuszu objawień sanktuarium wydało okolicznościową książkę z treścią przesłań i orędzi przekazanych przez Jezusa i Maryję wizjonerce Władysławie Papis. W aktualnym numerze "Gościa Niedzielnego" (nr 18) publikujemy wywiad z wizjonerką.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama