Nowy numer 42/2020 Archiwum

Nie będzie podwyżki opłat za wodę i ścieki

Taniej nie będzie, ale drożej na razie też nie. Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji chce uchronić mieszkańców przed zmianą taryfy.

"Obecna taryfa umożliwia osiągnięcie przychodów pokrywających zarówno koszty bieżącej działalności, jak i zapewnia realizację zadań inwestycyjnych przyjętych w okresie obowiązywania taryfy. Ponadto poza argumentami natury ekonomicznej Spółka składając wniosek wzięła również pod uwagę względy społeczne, związane z sytuacją gospodarcza kraju. W 2013 r. nie będzie podwyżki opłat za wodę i odprowadzanie ścieków; przyjęta przed rokiem taryfa, ważna do końca czerwca br., będzie obowiązywać kolejny rok" - napisano w uzasadnieniu uchwały, którą w czwartek zajmą się warszawscy radni.

Zgodnie z uchwaloną przed rokiem taryfą cena za metr sześcienny wody wynosi w stolicy 4,54 zł, a stawka za odprowadzenie metra sześciennego ścieków - 6,93 zł. Stawki te obowiązują do 29 czerwca br., ale MPWiK wystąpiło o przedłużenie obowiązywania taryfy o kolejny rok.

W ostatnich latach rada miasta podnosiła te opłaty. W 2011 r. łączna stawka za metr sześcienny wody i odprowadzenie metra sześciennego ścieków wzrosła z 7,67 do 9,97 zł brutto, a w 2012 r. - do 11,47 zł brutto. Podwyżki tłumaczono inwestycjami Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, m.in. zakończoną już rozbudową oczyszczalni ścieków "Czajka".

Stawki MPWiK za wodę i odprowadzanie ścieków obowiązują na terenie Warszawy oraz miast i gmin: Pruszków, Piastów, Michałowice, Raszyn, Wieliszew, Serock i Nieporęt.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama