Ekumeniczne czytanie Pisma św. po raz dziewiąty zorganizowało w kościele orionistów Stowarzyszenie Pokoju i Pojednania EFFATHA. - Chrześcijanie to ludzie, którzy nieustannie zagłębiają się w Słowo Boże - przypomniał w trakcie nabożeństwa bp dr Edward Puślecki, zwierzchnik Kościoła ewangelicko-metodystycznego, sekretarz Polskiej Rady Ekumenicznej.
Danuta Baszkowska, prezes Stowarzyszenia Pokoju i Pojednania EFFATHA, wraz z Warszawskim Oddziałem Polskiej Rady Ekumenicznej i orionistami, zaprosili do kościoła przy ul. Lindleya 12 na całodzienny „maraton” biblijny chrześcijan różnych wyznań. Czytali Nowy Testament w tzw. Ekumenicznym Przekładzie Przyjaciół, który ukazał się we wrześniu ub. r., po 30 latach pracy biblistów trzech tradycji chrześcijańskich - prawosławnego arcybiskupa szczecińsko-wrocławskiego Jeremiasza, rzymskokatolicki, pastora Mieczysława Kwietnia z Kościoła zielonoświątkowego oraz prof. Michała Czajkowskiego i publicysty red. Jana Turnaua z Kościoła katolickiego.
Ekumeniczne czytanie Pisma św. zorganizowało po raz dziewiąty Stowarzyszenie Pokoju i Pojednania EFFATHA. - Chociaż pierwsze tego rodzaju inicjatywy podejmowaliśmy w parafii Miłosierdzia Bożego na ul. Żytniej już w 2001 r. - mówi Danuta Baszkowska.
Spotkanie modlitewne pt. „Czy Biblia jeszcze przemienia chrześcijan?” na zakończenie Ekumenicznego Czytania Biblii, w zastępstwie kard. Kazimierza Nycza poprowadził ks. Józef Górzyński , moderator kurii metropolitalnej warszawskiej. Homilię wygłosił bp dr Edward Puślecki, zwierzchnik Kościoła ewangelicko-metodystycznego, sekretarz Polskiej Rady Ekumenicznej, a słowo na Ekumeniczne Dni Biblijne 2013 odczytała Małgorzata Platajs, dyrektor Towarzystwa Biblijnego w Polsce.
Biblia daje odpowiedzi na podstawowe pytania człowieka: kim jestem, po co żyję, co będzie, gdy mnie już nie będzie na tym świecie - mówił bp Edward Puślecki Tomasz Gołąb /GN - Słowo Boże przemienia ludzi w Ameryce, Azji, Afryce, także w Europie, chociaż tu może nie tak spektakularnie, jak byśmy chcieli. Ale w Słowie Bożym jest moc przemiany naszego życia, bo to opowieść o Bogu, który miłuje człowieka - powiedział bp Edward Puślecki.
W czasie spotkania wystąpił Ekumeniczny Chór Kameralny Kościoła ewangelicko-reformowanego pod dyrekcją Pawła Hruszwickiego. Spotkanie zakończyło się tradycyjnym dzieleniem się chlebem i wspólną agapą.