Nowy numer 44/2020 Archiwum

Dzień Dziecka - małego i dużego

Jak i gdzie świętować 1 czerwca?

Propozycji na ciekawe i rodzinne świętowanie w stolicy i w okolicach nie brakuje. Wygląda też na to, że tegoroczny Dzień Dziecka wydłuży się na cały weekend, a niektóre imprezy potrwają aż cztery dni. Wiele instytucji kultury przygotowało dla dzieci ciekawy program. Po raz pierwszy podwoje swojej kancelarii otworzył przed dziećmi premier. Poniżej podajemy kilka pomysłów na to, gdzie w sobotę i niedzielę warto wybrać się z dziećmi.

Zabawa na Agrykoli

1 czerwca, godz. 11-19

Animacje i instalacje plastyczne, zajęcia ceramiczne, warsztaty archeologiczne, modelarskie, gra na congach, bimbalesach, marakasach, konkursy, gry i zabawy, puszczanie baniek, pokaz drukowania w technologii 3D. O godz. 18 plenerowe widowisko taneczne, inspirowane poezją Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej z udziałem 90 tancerzy.

Muzyczne Łazienki Królewskie

1 czerwca, godz 11-19

Występy muzyczne dzieci, warsztaty plastyczne, gra terenowa po trzech muzealnych rezydencjach. Będzie można  posłuchać bajek i opowiadań czytanych przez aktorów, spróbować swoich sił w warsztatach z tancerzami "Mazowsza", a także zaprojektować stroje.

Inżynierowie na Torze Służewiec

1 i 2 czerwca, godz. 10-16

Na Torze Wyścigów Konnych będzie można odkryć tajemnice świata maszyn. Techniczne atrakcje w czterech kategoriach: budowa, rolnictwo, miasta i bezpieczeństwo. Bilety w cenie od 15 do 25 zł.

W świecie zwierząt

1 czerwca, od godz. 11

W Miejskim Ogrodzie Zoologicznym interaktywny spektakl teatralny, zabawy z klaunem, pokazy tańca w wykonaniu Egurrola, występ Fasolek i Pana Japy, karaoke, konkursy i zabawy.

Narodowy dla rolkarzy

1 czerwca, godz. 12-16 i 2 czerwca, godz. 11-15

Na Stadionie Narodowym nauka jazdy na rolkach instruktorami z kilku szkółek rolkowych - darmowa dla dzieci oraz dorosłych. Dla wszystkich, którzy opanowali już podstawy, przewidziano specjalne lekcje Freestyle Slalomu na rolkach z udziałem Powerslide FSK TEAM.

Filmowo w kinie Praha

30 maja - 2 czerwca

Projekcje najnowszych bajek: „Mambo, Lula i piraci", „Tajemnica zielonego królestwa" oraz przedpremierowe pokazy animacji „Thor ratuje przyjaciół" oraz „Tedi i poszukiwacze zaginionego miasta". Od godz. 11 na dzieci czekać będą liczne atrakcje: zabawy z animatorami, warsztaty plastyczne, konkursy z nagrodami oraz bezpłatne badanie wzroku. Do organizowanych zabaw będzie można dołączyć przed lub po wybranym seansie.

Zbuduj zamek na Zamku

2 czerwca, godz. 10-18

Zabawa na olbrzymich meblach, dmuchanym zamku, z PlayStation oraz  budowanie z klocków replik kamienic i Zamku Królewskiego, warsztaty zdrowiej kuchni, fotobudka, bańki mydlane, stoisko z Radiem Kubusia. O 13.30 kosztowanie największego na świecie tortu marchewkowego.

W ogródku premiera

1 czerwca, godz. 10-16

W ogrodzie Kancelarii Premiera gry sportowe, czytanie bajek, koncerty, warsztaty plastyczne, nauka zasad pierwszej pomocy z Lalą i Misiem. Będzie można obejrzeć nowoczesny sprzęt strażacki i wojskowy.

Planszówki w Wilanowie

1 czerwca, godz. 11-19

Na przedpolach Pałacu w Wilanowie możliwość gier w popularne i mniej znane gry planszowe, pokazy sztuk walki, budowanie z klocków lego. O 12.00 na dziedzińcu Muzeum Plakatu odbędzie się przedstawienie teatralne "Sznurkowe Skrzaty".

Dzień z Tuwimem

1 czerwca, godz. 12-18

W Parku Sowińskiego na Woli inscenizacje wierszy Tuwima, układanie puzzli, gry zręcznościowe, sportowe, nauka chodzenia na szczudłach, rodzinne "wyciąganie rzepki", tworzenie "ptasiego radia" i budowanie lokomotywy.

Ciuchcią do Tarczyna

Piaseczno, 1 i 2 czerwca, godz. 11-16

Wycieczka pociągiem wąskotorowym na trasie Piaseczno - Tarczyn - Piaseczno, przewozy drezynami i lokomotywą, pokazy Straży Pożarnej, miasteczko westernowe, kucyki, konkursy i zabawy, piknik rodzinny. Rezerwacja: http://www.kolejka-piaseczno.pl/, tel. 607 155 188.

MotoSerce w Otwocku

Park miejski w Otwocku, 1 czerwca, godz. 11-18

Dla dzieci gry, zabawy, stepy dziecięcych i młodzieżowych zespołów, pokaz zabytkowych motocykli; dla dorosłych - możliwość oddania honorowo krwi i wygrania skutera.

 

 


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama