Nowy numer 48/2020 Archiwum

Ogólnopolska Karta Dużej Rodziny: Już niedługo

- Już niedługo będziemy mogli zaproponować całej Polsce, także dużym rodzinom, kartę ogólnopolską, mobilizując w ten sposób resztę władz samorządowych w skali kraju do podjęcia wysiłku zbudowania ogólnopolskiego mechanizmu - powiedział prezydent Bronisław Komorowski podczas I Ogólnopolskich Dni Dużych Rodzin, które od 21 do 23 czerwca odbywają się w Grodzisku Mazowieckim.

Prezydencka propozycja stworzenia ogólnopolskiego systemu ulg dla rodzin wielodzietnych padła w zeszłym tygodniu w Siedlcach. Podczas odbywających się w Grodzisku Mazowieckim I Ogólnopolskich Dni Dużych Rodzin Bronisław Komorowski swoją deklaracje powtórzył. - Już niedługo będziemy mogli zaproponować całej Polsce, także dużym rodzinom, kartę ogólnopolską, mobilizując w ten sposób resztę władz samorządowych w skali kraju do podjęcia wysiłku zbudowania ogólnopolskiego mechanizmu - zadeklarował prezydent.

Dodał także, że jest już umówiony na spotkanie w tej sprawie z ministrem pracy i polityki społecznej Władysławem Kosiniak-Kamyszem. Zapowiedział też, że będzie rozmawiał z ministrem transportu i infrastruktury oraz z ministrem kultury. - Stworzenie karty wymaga współdziałania i pełnej koordynacji ze strony rządu i samorządów - podkreślił. 

Wskazał także na kompatybilne, względem Karty, działania rządu. Szczególną uwagę zwrócił na program "Dobry Klimat dla Rodziny". - Chodzi o wprowadzenie ulg podatkowych tak ulokowanych, że mogą trafiać do rodzin, które mają już dużo dzieci, a jednocześnie są na życiowym dorobku. Ulga to nie jałmużna, ale inwestycja - powiedział prezydent. I dodał: - Będziemy zabiegali u ministra finansów, w rządzie, a także w opinii publicznej o poparcie tej idei.

Wraz z prezydentem do Grodziska Mazowieckiego przyjechała jego małżonka. Anna Komorowska pogratulowała organizatorom zaproszenia tak licznej grupy osób. - Doceniam także wszystkie rodziny, które tu przyjechały, wiem ze swojego doświadczenia, że nie jest to małe przedsięwzięcie - powiedziała.
 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama