Nowy numer 49/2019 Archiwum

Pół tysiąca księży w koncelebrze

W Warszawie trwają intensywne przygotowania do sobotnich rekolekcji z ugandyjskim charyzmatykiem ks. Bashoborą.

Na płycie Stadionu Narodowego w Warszawie już stoi 15-metrowy krzyż, jutro rozpocznie się budowa ołtarza. Ołtarz będzie miał kształt serca, z którego wychodzą dwa promienie - zdroje miłosierdzia. Będzie nawiązywał do hasła sobotnich rekolekcji: "Kto wierzy w Niego, na pewno nie zostanie zawiedziony" (1 P 2,6), organizowanych przez kurię diecezji warszawsko-praskiej. Na stadion dotarły też dwie dwumetrowe monstrancje, które staną w dwóch kaplicach adoracji, dostępnych dla uczestników przez cały czas spotkania. Pierwsza przyjechała ze Szkoły Nowej Ewangelizacji z diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Drugą, lednicką, przekazał o. Jan Góra OP.

Wszystkie służby zaangażowane w organizację rekolekcji pracują pełną parą. Ze strony organizatorów w czasie sobotniego spotkania będzie posługiwało 1250 wolontariuszy, księży i innych osób, czuwających nad tym, by uczestnicy mogli przeżyć je w spokojnej, religijnej atmosferze. Kolejne 700 osób będzie zabezpieczało zgromadzenie od strony medycznej i porządkowej. Rekolekcje relacjonować będzie stu dziennikarzy.

6 lipca na wielkie uwielbienie Boga na Stadionie Narodowym z całej Polski przyjedzie blisko 58 tys. osób. Trzy nauki rekolekcyjne będzie głosił ugandyjski charyzmatyk ks. John Bashobora. O 17.30 rozpocznie się Msza św. koncelebrowana, której przewodniczyć będzie abp Henryk Hoser, biskup warszawsko-praski. Do koncelebry zgłosiło się prawie pół tysiąca kapłanów. Homilię wygłosi praski biskup pomocniczy Marek Solarczyk. O 20.30 rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu, a po niej modlitwa o uzdrowienie, prowadzona przez ks. Bashoborę. Zakończenie rekolekcji zaplanowano na godz. 22.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

 • gulaj
  04.07.2013 10:09
  Szkoda że za późno się dowiedziałem, bo bym tam pojechał
  doceń 0
 • Ajja
  04.07.2013 20:18
  Pół tysiąca koncelebransów - ale już wcześniej zapowiedziano, że możliwości przystąpienia do spowiedzi na stadionie nie będzie i należy to uczynić gdzie indziej. Dlaczego? Przecież nie z braku kapłanów.
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama