Przy ul. Młynarskiej 34 powstał mural na 70. rocznicę Zbrodni Wołyńskiej. Projekt upamiętnienia ofiar zbrodni wołyńskiej przygotował młody artysta Mikołaj Ostaszewski.
Ludzie, którzy odeszli, świat, którego już nie ma – oto główne przesłanie muralu, który powstał na Woli z okazji 70. rocznicy zbrodni wołyńskiej. Mural na skrzyżowaniu ulic Młynarskiej i Żytniej jest wspólnym przedsięwzięciem Instytutu Pamięci Narodowej i władz samorządowych Dzielnicy Wola m.st. Warszawy.
Projekt upamiętnienia ofiar zbrodni wołyńskiej przygotował młody artysta Mikołaj Ostaszewski. Wykorzystał m.in. logotyp rocznicy autorstwa innego artysty Krzysztofa Findzińskiego. Wykonaniem muralu zajęła się firma Good Looking Studio. Odsłonięto go 10 lipca.
11 lipca przypada 70. rocznica "krwawej niedzieli", apogeum zbrodni wołyńskiej, kiedy równocześnie wymordowano Polaków w 99 miejscowościach na Wołyniu. Sekretariat Konferencji Episkopatu Polski przygotował tekst wezwania do modlitwy wiernych , który został odczytany w niedzielę 7 lipca we wszystkich kościołach w Polsce, za ofiary ludobójstwa na Wołyniu, a także za ich oprawców: "Módlmy się o pokój wieczny dla pomordowanych przed 70 laty na Wołyniu, o przebaczenie win i Boże miłosierdzie dla sprawców śmierci i cierpień swoich bliźnich, a także o łaskę wzajemnego przebaczenia i pojednania narodu polskiego i ukraińskiego".
Warszawskie uroczystości związane z rocznicą zbrodni organizuje oddzielnie Rada Ochrony Pamięci Walki i Męczeństwa i Społeczny Komitet Obchodów Rocznicy 11 Lipca. Na Skwerze Wołyńskim przy ul. Gdańskiej przedstawiciele rządu i organizacji kombatanckich wezmą udział w odsłonięciu i poświęceniu pomnika ofiar zbrodni wołyńskiej, zlokalizowanego przy pomniku 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK.
11 lipca w rocznicę wołyńskiej „krwawej niedzieli" Społeczny Komitet Organizacyjny Obchodów Rocznicy 11 Lipca zaprasza z kolei o godz. 12 na Mszę św. w kościele św. Aleksandra na Pl. Trzech Krzyży, po której odbędzie się Marsz Pamięci Krakowskim Przedmieściem do Domu Polonii, gdzie o godz. 14.30, pod tablicą pamiątkową zostaną złożone kwiaty. O godz. 16 zaplanowano Koncert Pamięci, oratorium "Kres Kresów..." Krzesimira Dębskiego w inscenizacji stworzonej z przedwojennych fotografii Polaków, którzy w 1943 roku zostali pomordowani na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej.
20 czerwca IPN uruchomił portal internetowy www.zbrodniawolynska.pl. Na stronie można pobrać również elektroniczną publikację „Kresowa księga sprawiedliwych 1939-1945”.