Nowy numer 48/2020 Archiwum

Przetarg śmieciowy: MPO zwycięzcą

Lekaro, Sita Polska oraz MPO będą odbierać śmieci od warszawiaków od lutego 2014 r. Rozstrzygnięto dziś przetarg na obsługę wszystkich dziewięciu obszarów, na jakie podzielona została stolica. W pięciu z nich rządzić będzie MPO.

- Po sprawdzeniu wszystkich ofert wybraliśmy optymalne propozycje. Wyłonieni wykonawcy będą, począwszy od lutego przyszłego roku, odbierać śmieci od mieszkańców stolicy i dbać o ich przetworzenie. Dzięki wprowadzeniu systemu pomostowego, na sfinalizowanie umów mamy jeszcze ponad 4 miesiące. Przed nami ustalenie dokładnego harmonogramu odbierania śmieci z poszczególnych nieruchomości oraz akcja informacyjna dla mieszkańców – mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy.

Wybrane firmy będą odbierać śmieci od warszawiaków od lutego 2014 r., po zakończeniu okresu pomostowego i wprowadzeniu docelowego systemu gospodarowania odpadami w stolicy. W postępowaniu podzielono miasto na 9 części, dla których najkorzystniejsze oferty złożyły MPO (obsłuży Bielany, Żoliborz, Białołękę, Targówek, Ochotę, Ursus, Włochy, Śródmieście oraz Wolę i Bemowo), PPHU Lekaro (będzie wywozić i przetwarzać odpady z Mokotowa, Pragi Południe, Pragi Północ, Rembertowa, Wawra i Wesołej) oraz SITA Polska (będzie odbierać śmieci z Ursynowa i Wilanowa).

- Znamy już kwoty, jakie będziemy płacić firmom za wywóz i zagospodarowanie warszawskich śmieci. Na ich podstawie możemy ponownie przeliczyć stawki za wywóz i gospodarowanie odpadami oraz sprawdzić, o ile moglibyśmy obniżyć opłaty śmieciowe dla mieszkańców stolicy – zapowiada prezydent Warszawy.

Do 19 września września firmom uczestniczącym w postępowaniu przysługuje odwołanie do Krajowej Izby Odwoławczej, która w ciągu około 14 dni rozstrzygnie ew. odwołanie. Zawarcie pierwszych  umów planowane jest w październiku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama