Nowy numer 15/2024 Archiwum

Patriarchowie do medytacji

Ikonopisarze zgromadzeni wokół warsztatów zapoczątkowanych w 2001 r. przez o. Jacka Wróbla SJ stworzyli 22 wizerunki św. Cyryla i Metodego.

Do 24 września w Galerii "Anielska" przy parafii Matki Bożej Królowej Aniołów w Warszawie na Bemowie można oglądać wystawę "Święci Cyryl i Metody w ikonie współczesnej. 1150. rocznica misji Braci Sołuńskich w Europie". Wystawiono 22 ikony 21 twórców zebranych wokół pracowni Droga Ikony. Otwarciu wystawy towarzyszył wykład o. Marka Blazy SJ na temat aktualności dzieła Apostołów Słowian.

Zaprezentowane ikony zostały wykonane przez twórców związanych z pracownią Droga Ikony, działającej przy jezuickiej parafii św. Szczepana w Warszawie.

Od listopada 2013 r. do grudnia 2014 r. wystawa będzie stanowiła część szerokiej prezentacji historycznej zatytułowanej "Śladami Cyryla i Metodego - od Moraw do Chorwacji" przygotowanej przy współudziale Muzeum Archeologicznego w Warszawie oraz Narodowego Ośrodka Informacji Turystycznej Republiki Chorwacji w Polsce. Wystawa zagości w Łomży, Białymstoku, Sandomierzu, Płocku, Grzybowie, Gdańsku i Krakowie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy