Nowy numer 46/2019 Archiwum

Patriarchowie do medytacji

Ikonopisarze zgromadzeni wokół warsztatów zapoczątkowanych w 2001 r. przez o. Jacka Wróbla SJ stworzyli 22 wizerunki św. Cyryla i Metodego.

Do 24 września w Galerii "Anielska" przy parafii Matki Bożej Królowej Aniołów w Warszawie na Bemowie można oglądać wystawę "Święci Cyryl i Metody w ikonie współczesnej. 1150. rocznica misji Braci Sołuńskich w Europie". Wystawiono 22 ikony 21 twórców zebranych wokół pracowni Droga Ikony. Otwarciu wystawy towarzyszył wykład o. Marka Blazy SJ na temat aktualności dzieła Apostołów Słowian.

Zaprezentowane ikony zostały wykonane przez twórców związanych z pracownią Droga Ikony, działającej przy jezuickiej parafii św. Szczepana w Warszawie.

Od listopada 2013 r. do grudnia 2014 r. wystawa będzie stanowiła część szerokiej prezentacji historycznej zatytułowanej "Śladami Cyryla i Metodego - od Moraw do Chorwacji" przygotowanej przy współudziale Muzeum Archeologicznego w Warszawie oraz Narodowego Ośrodka Informacji Turystycznej Republiki Chorwacji w Polsce. Wystawa zagości w Łomży, Białymstoku, Sandomierzu, Płocku, Grzybowie, Gdańsku i Krakowie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama