Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Nie będzie opłat dla kierowców

Prawo i Sprawiedliwość zarzuca prezydent Warszawy Hannie Gronkiewicz-Waltz, że chce wprowadzić opłaty za przejazd mostami. Ona dementuje.

- Ze zdziwieniem dowiadujemy się, że mosty mają być płatne - powiedział dziś prezes PiS Jarosław Kaczyński, odnosząc się do przyjętej w 2009 roku "Strategia Zrównoważonego Rozwoju Systemu Transportowego Warszawy do 2015 roku", która przewiduje taką możliwość.

W południe prezydent Warszawy, podczas prezentacji budowanego w Cytadeli Muzeum Katyńskiego, zdementowała tę informację. Następnie opublikowała oświadczenie na stronie internetowej ratusza

- „Strategia zrównoważonego rozwoju systemu transportowego Warszawy” to zbiór narzędzi, stosowanych w Europie i na świecie,  wskazujących możliwe rozwiązania prowadzące do równoważenia sytemu transportu. Możliwość wprowadzenia opłat za korzystanie z mostów, tuneli, czy płatnego wjazdu do centrum to jednak tylko jedna z setek opcji. Opcji, na którą się nie godzę! - odpowiedziała Hanna Gronkiewicz-Waltz. - Nigdy nie pracowaliśmy ani nie zamierzamy podjąć prac nad wprowadzeniem opłat dla kierowców za przejazd mostami, tunelami i inną miejską infrastrukturą. W ciągu ostatnich lat w Warszawie powstały rozwiązania drogowe, które ułatwiają mieszkańcom poruszanie się po mieście. Węzły Marsa i Łopuszańska odkorkowały kluczowe, nieprzejezdne od lat, skrzyżowania. Most Marii Skłodowskiej-Curie bardzo popularną ul. Modlińską i most Grota-Roweckiego. Rozwiązaniem, które wprowadzam od lat, jest zachęcanie mieszkańców do korzystania z komunikacji miejskiej, ale nie poprzez wprowadzanie dodatkowych opłat, a poprzez ułatwienia w podróżowaniu komunikacją miejską poprzez m.in. inwestowanie w nowe autobusy, tramwaje, pociągi SKM i metra, budowę nowej infrastruktury, w tym kluczowe inwestycje: II linia metra i obwodnica Warszawy, a także bardzo popularne parkingi Parkuj i Jedź. To jest prawdziwa alternatywa, która zachęci warszawiaków do przesiadania się z samochodów do komunikacji publicznej.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma