Starsi, młodsi, siostry zakonne i całe rodziny. Około tysiąca osób wzięło udział w tegorocznym koncercie z okazji XIII Dnia Papieskiego, który pod hasłem "Jan Paweł II - Papież Dialogu" odbył się dziś nieopodal kościoła św. Anny.
Od godz. 15 spacerujący Krakowskim Przedmieściem mogli usłyszeć muzykę z Ewangelicznym przesłaniem. Na rozstawionej w pobliżu kościoła św. Anny scenie w ramach koncertu z okazji XIII Dnia Papieskiego zagrali: Katy Carr z Wielkiej Brytanii, Małgorzata Ostrowska, Natalia Sikora, Darek Malejonek, Janusz Radek, Natalia Szroeder oraz zespołu Pectus. Solistów wspierał chór stypendystów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia pod kierunkiem Huberta Kowalskiego oraz zespół instrumentalny Piotra Dziubka.
Wcześniej zebrani licznie warszawiacy mogli zobaczyć krótkometrażowy film, pokazujący ojca świętego jako człowieka dialogu - spotykającego się z politykami, dziennikarzami, a przede wszystkim młodzieżą. Tegoroczny koncert w swoim założeniu miał przybliżył bowiem postać Jana Pawła II, jako przyjaciela młodych, który przez cały pontyfikat prowadził z nimi dialog, słuchał ich oraz wskazywał drogę.
Krótkie przemówienie wygłosił ze sceny kard. Kazimierz Nycz. - Każdy, kto zamyka się na innych, staje się ubogi, podobnie jak ubożeje przez to świat wokół niego. Błogosławiony Jan Paweł II dobrze to rozumiał, dlatego przemierzał cały świat i pochylał się nad każdym spotkanym człowiekiem, by głosić mu Ewangelię - powiedział do zebranych i przypomniał, by materialnie i modlitewnie wspierać Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia - „żywy pomnik” Jana Pawła II. - Jestem przekonany, że to właśnie z tego „żywego pomnika”, błogosławiony, który patrzy na nas z nieba, cieszy się bardziej niż z pomników tradycyjnych - powiedział kard. Nycz.
Po koncercie odbył się Apel Modlitewny Warszawy w łączności z papieżem Franciszkiem. Mieszkańcy, wraz ze stypendystami Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, prosili Boga o dar pokoju nie tylko na świecie, ale także w naszych rodzinach. Podczas modlitwy, w geście pojednania, zebrani trzymali się za ręce.
Podczas koncertu można było do puszek złożyć ofiarę na stypendia dla uzdolnionej, lecz niezamożnej młodzieży pochodzącej z małych miejscowości. Obecnie z programu stypendialnego Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia korzysta 2,5 tys. osób. Fundację można wesprzeć także wysyłając sms o treści „Pomoc” pod numer 7250 (koszt 2,46 z VAT) lub dzwoniąc pod numer 0704 20 7250 (koszt 2,50 z VAT).
Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.