Święto Niepodległości radosne jak w Ameryce? Prezydent stolicy zachęca do wysyłania kartek z życzeniami.
Ogólnopolska akcja społeczna "Mamy Niepodległą", trwająca od 4 do 11 listopada, promuje radosny stylu i atrakcyjne obchody Narodowego Święta Niepodległości. W tym czasie wszyscy Polacy mają możliwość bezpłatnego wysyłania okolicznościowych kart pocztowych z życzeniami do bliskich i znajomych z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Do akcji włączyła się także prezydent stolicy.
- Powinniśmy tak jak inne narody bardzo radośnie obchodzić Święto Niepodległości. Francuzi, Brytyjczycy czy Amerykanie naprawdę świętują radośnie. Myślę, że Polacy też powoli zmieniają swoje zwyczaje, jest Bieg Niepodległości i różne atrakcje. Jesteśmy niepodlegli i powinniśmy to doceniać - powiedziała podczas spotkania Prezydent m.st. Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz. – Ja wysyłam 18 kartek, do każdego Wydziału Obsługi Mieszkańców, do każdej dzielnicy. Chciałam w ten sposób złożyć wszystkim warszawiakom najlepsze życzenia z okazji Narodowego Święta Niepodległości.
W dniach 5-8 listopada, w holu głównym Urzędu m.st. Warszawy (pl. Bankowy3/5, I piętro), ustawione będzie specjalne stoisko, przy którym mieszkańcy stolicy, będą mogli wypisać i wysłać kartkę. Pocztówki, będą czekały na warszawiaków również we wszystkich Wydziałach Obsługi Mieszkańców. Kartkę dodatkowo można wysłać w punktach Stołecznego Biura Turystyki, mieszczących się w Pałacu Kultury i Nauki oraz na Rynku Starego Miasta. Specjalną okazją do wysłania kartki będzie dzień otwarty w Sejmie RP 11 listopada. Trzy specjalne wzory kart okolicznościowych zostały zaprojektowane przez polskich artystów: Piotra Młodożeńca, Andrzeja Pągowskiego i Józefa Wilkonia. Poza kartkami pocztowymi, istnieje również możliwość wysłania życzeń w formie elektronicznej.
Stołeczny ratusz zachęca wszystkich warszawiaków również do innych form włączenia się w obchody Święta Niepodległości. 11 listopada, o godzinie 11.11, 12 tysięcy uczestników stanie na starcie 25. jubileuszowego Biegu Niepodległości. Po oficjalnych uroczystościach na pl. Piłsudskiego, ok. godz. 13 z ul. Królewskiej ruszą rekonstruktorzy w historycznych mundurach. Defilada rekonstruktorów z udziałem konnicy dojdzie do Belwederu.