Nowy numer 33/2018 Archiwum

"Zaufanie proboszcza zostało nadużyte"

Po niedzielnej Mszy świętej w kościele św. Augustyna księża odczytali wiernym oświadczenie kurii w sprawie piątkowych wydarzeń. Wyrazili także swoje ubolewanie.

Ks. Sebastian Wawrzyński, wikary, potwierdził, że miał to być bardzo kameralny pokaz mody ślubnej, a zaufanie księdza proboszcza zostało nadużyte. Poinformował również, że nie doszło do profanacji Najświętszego Sakramentu - został na ten czas zabrany z tabernakulum. Nikt z organizatorów i uczestników pokazu nie miał również dostępu do prezbiterium. - Choć i tak - dodał - nie powinno do tego dojść. Prosił o modlitwę za parafię i pracujących tam księży.

Od środy 6 listopada trwa planowana od roku parafialna pielgrzymka do Ziemi Świętej. Z pielgrzymami wyjechali ksiądz proboszcz i dwóch wikarych. W parafii pozostało dwóch księży.

W piątek 8 listopada wieczorem w kościele pw. św. Augustyna odbył się zamknięty pokaz mody. Modelki defilowały nawą główną, przebierały się w zakrystii (w internecie pojawiły się ich zdjęcia pod wiszącym tam krucyfiksem, które wielu zbulwersowały). Przejście z zakrystii do kościoła nie wymaga wejścia do prezbiterium.

W sobotę wieczorem w tej sprawie wydała oświadczenie kuria warszawska i księża parafii św. Augustyna. Napisano w nim m.in.: "Księża pracujący w par. św. Augustyna wraz z Kurią Warszawską wyrażają ubolewanie, iż doszło do tego rodzaju wydarzenia, przepraszają wszystkich, którzy mieli prawo poczuć się tym wydarzeniem urażeni, oraz oświadczają, że zdecydowanie są przeciwni organizowaniu takich prezentacji w kościołach i innych miejscach sakralnych".

Czytaj także:

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma