Nowy numer 21/2018 Archiwum

Przed kanonizacją Jana Pawła II

"Myśląc z Wojtyłą..." - to cykl spotkań przygotowujących do przyszłorocznej kanonizacji papieża.

Kardynał Kazimierz Nycz zaprasza na cykl spotkań „Myśląc z Wojtyłą…” – przygotowujących do kanonizacji bł. Jana Pawła II. Pierwsza debata pt. „Myśląc z Wojtyłą… o Bogu” odbędzie się 19 listopada o godz. 18 w Domu Arcybiskupów Warszawskich (ul. Miodowa 17/19). Wezmą w niej udział: o. prof. dr hab. Jan Andrzej Kłoczowski OP, dr hab. Elżbieta Adamiak, prof. dr hab. Zbigniew Mikołejko. Poezję Andrzeja Jawienia (Karola Wojtyły) czytać będą: Anna Nehrebecka, Andrzej Seweryn. Prowadzenie: Marek Zając.

„Myśląc z Wojtyłą” to cykl spotkań w Domu Arcybiskupów Warszawskich przygotowujących do kanonizacji bł. Jana Pawła II. Czy aureola, pomniki i hagiografie nie przesłoniły nam osoby Karola Wojtyły - Jana Pawła II, a zwłaszcza jego myśli? Chcemy także patrzeć w przyszłość człowieka, Kościoła, Polski, Europy – myśląc z Wojtyłą. W następnych miesiącach aż do czasu kanonizacji debaty będą dotyczyły: człowieka, Europy, Kościoła, Polski i młodzieży.

Na cykl spotkań zapraszają: kard. Kazimierz Nycz oraz Papieski Wydział Teologiczny w Warszawie, kwartalnik „Więź”, Centrum Myśli Jana Pawła II, Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia, Klub Inteligencji Katolickiej w Warszawie, Instytut Papieża Jana Pawła II.

« 1 »
oceń artykuł
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.