Nowy numer 3/2021 Archiwum

Warszawski Tydzień Seniora

Poradnictwo prawne z zakresu prawa rodzinnego, zajęcia z języka angielskiego, gimnastyka usprawniająca, przygotowywanie kolęd i pastorałek, zwiedzanie świątyni z przewodnikiem, rozgrywki brydżowe, warsztaty rękodzielnicze i zajęcia taneczne - trwa tydzień bezpłatnych zajęć dla osób starszych.

- Miasto przygotowało interdyscyplinarny program Warszawa Przyjazna Seniorom, dołączając do miast europejskich wprowadzających dobre praktyki sprzyjające zwiększeniu aktywności społecznej seniorów – powiedział podczas konferencji inaugurującej Tomasz Pactwa, Dyrektor Biura Pomocy i Projektów Społecznych Urzędu m.st. Warszawy.

Podczas Warszawskiego Tygodnia Seniora odbędzie się w sumie ponad sto różnych wydarzeń: od zwiedzania warszawskich świątyń po kursy angielskiego i komputerowe. 

Przewidziane są szkolenia z zakresu obsługi komputerów, smartfonów i tabletów, a także zasad dokonywania zakupów przez Internet czy korzystania z portali społecznościowych.

Poza warsztatami związanymi z technologią, w ramach WTS, odbędą się również liczne spotkania i wydarzenia poświęcone kulturze i sztuce. Zorganizowane zostaną także konsultacje ze specjalistami z różnych dziedzin: prawnikami, czy rzecznikami konsumentów.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama