Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Zrób bezdomnemu paczkę na święta

Kawa, herbata, słodycze, konserwy i nowe ubrania. Ruszyła akcja Fundacji Kapucyńskiej "Paczka dla bezdomnego".

- To bożonarodzeniowa akcja, dzięki której również najbiedniejsi otrzymają świąteczne upominki, które pozwolą im przetrwać zimę - mówi Anna Niepiekło z Fundacji Kapucyńskiej.

Wspomóc akcję może każdy, kto zechce przekazać fundacji nowe ubrania i żywność. Przez dwa przedświąteczne tygodnie prowadzona będzie zbiórka, dzięki której możliwe będzie skompletowanie stu paczek dla bezdomnych. Potrzebne są produkty spożywcze - konserwy, kawa, herbata, słodycze i nowe ubrania - czapki, szaliki, rękawiczki, skarpety, kalesony. Dary można przynosić do 18 grudnia na furtę do klasztoru Braci Mniejszych Kapucynów na ul. Miodową 13 od 7.30 do 21.

Paczki wręczone zostaną podczas spotkania wigilijnego dla osób ubogich i bezdomnych, które odbędzie się 19 grudnia o 18.30 w Jadłodajni przy ul. Miodowej w Warszawie. Organizatorzy zachęcają także mieszkańców Warszawy do wspólnego świętowania. - Przy wspólnym stole spotkają się przyjaciele, darczyńcy i podopieczni naszej fundacji. Chętni mogą także włączyć się w przygotowania wspólnego stołu przynosząc ciasto lub sałatkę - mówi Anna Niepiekło z Fundacji Kapucyńskiej.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma