GN 2/2021 Archiwum

Nowy żłobek na Wilanowie

Na Wilanowie powstanie pierwszy publiczny żłobek. 20 grudnia wmurowano akt erekcyjny pod jego budowę.

Placówka powstanie na terenie zachodniego Wilanowa przy ul. św. Urszuli Ledóchowskiej i będzie częścią kompleksu oświatowego z budowanym już przedszkolem i projektowaną szkołą podstawową.

- Miasto konsekwentnie każdego roku zwiększa liczbę miejsc w stołecznych żłobkach. Budując nowe placówki, jak również modernizując dotychczasowe, w ostatnich latach przybyło nam ponad 2000 miejsc dla najmłodszych. Niebawem osiągniemy upragnioną liczbę 6000 - powiedział podczas uroczystości wiceprezydent Warszawy Włodzimierz Paszyński.

Żłobek w Wilanowie przeznaczony jest dla 100 podopiecznych. Budynek sąsiadował będzie z przedszkolem do którego już wkrótce uczęszczać będzie 250 dzieci. Oba budynki zostaną ze sobą połączone przeszklonym korytarzem. Budynek żłobka podzielony zostanie na 4 oddziały, a każda z sal edukacyjnych będzie miała powierzchnię blisko 70 metrów i bezpośredni dostęp do łazienki, magazynu leżaków i pościeli. Na parterze znajdą się również pomieszczenia administracyjne, szatnia, wózkownia i gabinet pielęgniarki. Na poddaszu zlokalizowano pomieszczenia techniczne. Koszt inwestycji: 3,5 mln zł.

Obok żłobka i przedszkola planowana jest także szkoła podstawowa dla 500 dzieci. Dzięki tym inwestycjom mieszkańcy dzielnicy zyskają nowoczesny kompleks oświatowy, w pełni finansowany ze środków m.st. Warszawy.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama