Nowy numer 25/2018 Archiwum

Ludzie "z marginesu" w Kościele

O ludziach wykluczonych społecznie i ich miejscu w Kościele będzie mowa podczas kolejnego spotkania w ramach Dominikańskiej Szkoły Wiary w Warszawie. Początek 11 stycznia o godz. 17 w klasztorze ojców dominikanów przy ul. Freta 10.

W ramach kolejnego spotkania Dominikańskiej Szkoły Wiary Mikołaj Foks (Program IV Polskiego Radia, wcześniej Religia.tv) będzie rozmawiał z o. Wojciechem Jędrzejewskim OP.

Chorzy, uzależnieni, ubodzy, uwikłani w przestępczość. Jakie jest miejsce ludzi "z marginesu" w Kościele? Jak dostrzec w nich Jezusa i jak "wykluczeni" mogą go znaleźć we wspólnocie Kościoła? Między innymi z takimi pytaniami zmierzą się uczestnicy najbliższego spotkania.

To już jedenasty rok Dominikańskiej Szkoły Wiary w Warszawie. Temat przewodni tegorocznej edycji brzmi: "Chrześcijanin na falach współczesności". Podczas comiesięcznych spotkań Mikołaj Foks rozmawia z duchownymi i świeckimi o wyzwaniach, zagrożeniach i szansach, jakie współczesny świat stawia przed osobami wierzącymi.

Poruszane są m.in. kwestie etyki i moralności chrześcijańskiej w pracy i biznesie, wolności sumienia w demokracji czy zagrożeń duchowych związanych np. z usługami wróżbiarskimi. Nie zabraknie brakuje też spotkań poświęconych małżeństwu "po katolicku" czy funkcjonowaniu chrześcijan w świecie kultury i showbiznesu.

Wśród gości znajdzie się wielu cenionych specjalistów – duchownych i świeckich, jak również przedstawicieli środowisk twórczych i mediów.

Zainteresowanych poszerzeniem swojej wiedzy religijnej i lepszym poznaniem Boga już dziś ojcowie dominikanie zapraszają do Sali Prowincjalskiej klasztoru przy ulicy Freta w Warszawie na comiesięczne rozmowy o wyzwaniach współczesności w kontekście wiary.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma