Nowy numer 44/2020 Archiwum

Ludzie "z marginesu" w Kościele

O ludziach wykluczonych społecznie i ich miejscu w Kościele będzie mowa podczas kolejnego spotkania w ramach Dominikańskiej Szkoły Wiary w Warszawie. Początek 11 stycznia o godz. 17 w klasztorze ojców dominikanów przy ul. Freta 10.

W ramach kolejnego spotkania Dominikańskiej Szkoły Wiary Mikołaj Foks (Program IV Polskiego Radia, wcześniej Religia.tv) będzie rozmawiał z o. Wojciechem Jędrzejewskim OP.

Chorzy, uzależnieni, ubodzy, uwikłani w przestępczość. Jakie jest miejsce ludzi "z marginesu" w Kościele? Jak dostrzec w nich Jezusa i jak "wykluczeni" mogą go znaleźć we wspólnocie Kościoła? Między innymi z takimi pytaniami zmierzą się uczestnicy najbliższego spotkania.

To już jedenasty rok Dominikańskiej Szkoły Wiary w Warszawie. Temat przewodni tegorocznej edycji brzmi: "Chrześcijanin na falach współczesności". Podczas comiesięcznych spotkań Mikołaj Foks rozmawia z duchownymi i świeckimi o wyzwaniach, zagrożeniach i szansach, jakie współczesny świat stawia przed osobami wierzącymi.

Poruszane są m.in. kwestie etyki i moralności chrześcijańskiej w pracy i biznesie, wolności sumienia w demokracji czy zagrożeń duchowych związanych np. z usługami wróżbiarskimi. Nie zabraknie brakuje też spotkań poświęconych małżeństwu "po katolicku" czy funkcjonowaniu chrześcijan w świecie kultury i showbiznesu.

Wśród gości znajdzie się wielu cenionych specjalistów – duchownych i świeckich, jak również przedstawicieli środowisk twórczych i mediów.

Zainteresowanych poszerzeniem swojej wiedzy religijnej i lepszym poznaniem Boga już dziś ojcowie dominikanie zapraszają do Sali Prowincjalskiej klasztoru przy ulicy Freta w Warszawie na comiesięczne rozmowy o wyzwaniach współczesności w kontekście wiary.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama