Nowy numer 43/2020 Archiwum

Szturmują niebo w intencji singli

Członkowie wspólnoty Viatores uruchomili całoroczną modlitwę za samotnych.

- Od pewnego czasu nurtuje nas, że w naszej wspólnocie jest dużo smutku z powodu samotności, a dokładniej braku męża czy żony. Odczuwamy, widzimy i słyszymy, że jest ogromne milczące wołanie naszych singli o wsparcie - zauważyli małżonkowie z grupy Viatores i pod hasłem "Szturm do Nieba o zrealizowanie się woli Bożej dla naszych singli” postanowili uruchomić modlitewną akcję.

Początkowo członkowie grupy spotykającej się na comiesięcznych Eucharystiach w kościele Najświętszego Zbawiciela modlili się za singli z własnej wspólnoty, ale pod koniec lutego postanowili poszerzyć modlitwę na wszystkich potrzebujących. Na jednym z portali społecznościowych powstał profil zachęcający do włączenia się w modlitwę. - Chcemy prosić nie tylko o znalezienie dobrego męża i żony, ale również o łaskę cierpliwości dla poszukujących, o odkrywanie przez samotnych radości w swoim życiu, o akceptację i zrozumienie samego siebie i odnalezienie siebie w obecności Boga. Podobna inicjatywa odbyła się w łódzkiej wspólnocie i przyniosła owoc w postaci 40 nowych par - mówią organizatorzy.

Codziennie w intencji osób samotnych ofiarowywana jest Msza św. i post. Dodatkowo cała wspólnota i osoby, które przyłączyły się do akcji, a także single codziennie odmawiają Modlitwę Pańską, Zdrowaś Mario, Chwała Ojcu i modlitwę do św. Józefa. Za singlami wstawiają się nie tylko członkowie wspólnoty, ale także osoby z nami zaprzyjaźnione, duchowne, czy rodzice dorosłych już dzieci. – Dostawaliśmy sygnały od osób spoza naszej wspólnoty, które chciały się w łączyć w akcję, dlatego powstał pomysł mówienia o niej szerzej - wyjaśnia Katarzyna Matusz ze wspólnoty Viatores.

Modlitwą objętych jest 40 singli przede wszystkim z grupy Viatores, ale wśród nich są także osoby z całej Polski, a ich liczba cały czas rośnie. - Taka wspólnotowa modlitwa podnosi nas duchu i daje nadzieję. Poza tym, czujemy ogromną radość i wzruszenie, że osoby, których ten "problem” nie dotyczy, chcą poświęcić czas i modlić się w naszych intencjach - mówi Katarzyna Matusz.

Wszyscy, którzy chcą wypraszać łaski potrzebne singlom, a także osoby samotne potrzebujące modlitwy mogą zgłosić się do koordynatorów akcji na adres szturm@viatores.pl. Modlitwa za osoby samotne potrwa do końca roku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama