Nowy numer 43/2020 Archiwum

Kolejne zwężenia na Trasie AK

W piątek wieczorem drogowcy zaczęli wyłączać z ruchu północną jezdnię Trasy Armii Krajowej. Ograniczenia dotyczą odcinka od Wisłostrady do węzła przy ul. Powązkowskiej. Od niedzieli autobusy nie będą zatrzymywać się na przystanku przy osiedlu Potok.

Po wprowadzeniu zmian ruch w obu kierunkach, na odcinku od ul. Modlińskiej do ul. Powązkowskiej, będzie odbywał się południową jezdnią trasy. Znajdą się na niej po dwa pasy ruchu w każdym kierunku. Jezdnia północna będzie zamknięta do października 2014 r.

Przed skrzyżowaniem trasy z ulicami Marymoncką i Słowackiego powstanie wjazd z południowej jezdni na jezdnię serwisową. Będzie można nią dojechać do węzła "Powązkowska" i do zjazdu w kierunku drogi S8. Czynne będą natomiast zjazdy na ul. Marymoncką i Słowackiego, a także na ul. Broniewskiego oraz Powązkowską i gen. Maczka.

Nowa organizacja ruchu spowoduje również utrudnienia dla pasażerów komunikacji miejskiej. Od niedzielnego poranka autobusy nie będą zatrzymywały się na przystanku "Os. Potok", znajdującym się na Trasie Armii Krajowej pod wiaduktem na ul. Mickiewicza. Jak informuje stołeczny ratusz, pasażerowie jadący z Bródna, wschodniej części Białołęki oraz od strony ul. Modlińskiej będą mogli dotrzeć w okolice tego przystanku, przesiadając się przy parku Kaskada albo na placu Wilsona do autobusów jadących w przeciwnym kierunku. Dla mieszkańców Nowodworów i Tarchomina najkorzystniejsza będzie przesiadka na przystanku "Prozy" lub przy stacjach metra Marymont i Plac Wilsona.

Remont Trasy AK rozpoczął się jesienią zeszłego roku. Z ruchu wyłączono północną część mostu Grota-Roweckiego, siedem łącznic z Wisłostradą i ul. Modlińską, zamknięto ul. Gdańską, zwężono wiadukty na ul. A. Mickiewicza, J. Słowackiego i Powązkowskiej. Trasa jest przebudowywana do parametrów drogi ekspresowej S8 (wcześniej taka modernizacja objęła Trasę Toruńską). Wszystkie prace mają się zakończyć do października 2015 r.

Informacje o zmianach w organizacji ruchu spowodowanych remontami i inwestycjami można znaleźć pod adresem infoulice.um.warszawa.pl i na Facebooku - facebook.com/infoulice. Tam też można zamówić bezpłatną usługę powiadamiania SMS oraz newsletter o utrudnieniach w ruchu w Warszawie. Informacje o zmianach w komunikacji miejskiej znajdują się na stronie ztm.waw.pl.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama