Nowy numer 43/2020 Archiwum

Przygotujmy się do kanonizacji obu papieży

Modlitewne czuwanie na pl. Piłsudskiego w 9. rocznicę śmierci Jana Pawła II.

Atmosfera modlitwy, zadumy, ale i radości z kanonizacji. W 9. rocznicę śmierci papieża Polaka na pl. Piłsudskiego jak co roku przyszło wielu warszawiaków. - Chcę pamiętać o tej rocznicy, ojca świętego noszę w swoim sercu, w tym czasie wszyscy powinniśmy być razem - mówi Władysław Augustyniak, 80-letni mieszkaniec Warszawy, który co roku uczestniczy w czuwaniu. Wiele osób przynosiło znicze, które ustawiane były pod papieskim krzyżem oraz pod specjalnie rozstawionym wizerunkiem błogosławionego. Niektórzy klękali, by się przy nim modlić.

Na pl. Piłsudskiego rozstawiony był specjalny namiot, w którym odbywało się czuwanie przy papieskich relikwiach. Jego tematem przewodnim było powołanie do świętości. Poprowadzili je przedstawiciele warszawskich parafii w myśl motta obchodów kanonizacyjnych "Jeśli chcesz znaleźć źródło musisz iść pod prąd”. Zebrani na placu mogli wysłuchać kilku świadectw o wpływie nauczania Jana Pawła II, wybranych fragmentów homilii oraz pieśni w wykonaniu Chóru Centrum Myśli Jana Pawła II. Podczas wspólnej modlitwy prosili Boga m.in. o odwagę dążenia do świętości.

Przygotujmy się do kanonizacji obu papieży   W specjalnym namiocie warszawiacy mogli modlić się przy papieskich relikwiach Agata Ślusarczyk /GN O 21.37, w godzinie odejścia Jana Pawła do Domu Ojca zabrzmiał sygnał na trąbce. Następnie błogosławieństwa relikwiami udzielił kard. Kazimierz Nycz. - Przygotujmy się dobrze do kanonizacji obu papieży: Jana Pawła II i Jana XXIII - zaapelował kardynał i zachęcił także, by polscy katolicy "dopisali” na biało-czerwonych flagach z imieniem Jana Pawła II również imię Jana XIII, gdyż 27 kwietnia w Rzymie odbędzie się kanonizacja dwóch papieży. - Jesteśmy członkami jednego Kościoła. Kościoła Jana Pawła II i Jana XXIII, papieża Franciszka i Benedykta - seniora - mówił kard. Nycz.

Po błogosławieństwie relikwiami bł. Jana Pawła II warszawiacy zaśpiewali "Barkę” - ulubioną pieśń papieża. Wielu z nich skorzystało z okazji indywidualnej modlitwy przy relikwiach. 

Przed czuwaniem warszawiacy mogli obejrzeć filmy przybliżające pontyfikat papieża m.in."Śladami Wujka”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.