GN 2/2021 Archiwum

Duchowy fitness z JPII

Żyj rytmem błogosławionego papieża - 2 kwietnia ruszył projekt "26 dni z Janem Pawłem II".

"Jan Paweł II miał taki zwyczaj, że codziennie patrzył w okno na plac św. Piotra i kreślił w powietrzu znak krzyża. Spojrzyj wieczorem w okno i pomódl się w intencji nieznajomych sąsiadów”, "Codziennie o 7.30 ojciec święty sprawował Mszę św. Wybierz dodatkowy dzień po za niedzielą i weź udział w Mszy św.”, "Papież mówił: >>Będę pamiętał w modlitwie<<, a Ty o kim będziesz dziś pamiętać?”, "Papież był znany, że zawsze i każdemu odpisywał na listy. Zastanów się, czy ktoś nie czeka już długo na Twoją odpowiedź”.

To tylko niektóre z zadań przygotowanych przez Centrum Myśli Jana Pawła II w ramach projektu "26 dni z Janem Pawłem II”, które mogą pomóc w przygotowaniu do kanonizacji. Organizatorzy zachęcają także m.in. do wsłuchania się w papieskie nauczanie oraz czytania lektur, z którymi zapoznawał się ojciec święty.

- Pontyfikat Jana Pawła II trwał 26 lat. Aby lepiej poznać naukę ojca świętego, Jego inspiracje, codzienne obowiązki i zwyczaje proponujemy spędzić 26 dni z naszym wielkim rodakiem - mówią autorzy projektu.

W tym celu, w dniach od 2 do 27 kwietnia, należy wykonać 6 przygotowanych na każdy dzień zadań, o różnym stopniu trudności. Ich szczegółowy opis można znaleźć na stronie internetowej www.kanonizacjajp2.com.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.