powrót
Wiara.pl - Serwis

Warszawski

twój profil
PROFIL UŻYTKOWNIKA
Wygląda na to, że nie jesteś jeszcze zalogowany.
zaloguj się
lub
zarejestruj się
  • facebook
  • rss
  • Powiadomienia
Nowy numer

Najnowsze [Wydania]

  • GN 26/2025
    GN 26/2025 Dokument:(9321844,Drużyna Augustyna )
  • Mały Gość 7/2025
    Mały Gość 7/2025 Dokument:(9301210,Verso l'alto – zawsze w górę! Im wyżej dotrzemy, tym więcej zobaczymy.)
  • Historia Kościoła (10) 04/2025
    Historia Kościoła (10) 04/2025 Dokument:(9291754,Bóg historii nieoczywistych. Edytorial nowego wydania „Historii Kościoła”)
  • Gość Extra 2/2025 (12)
    Gość Extra 2/2025 (12) Dokument:(9271942,Oczy Serca)
  • GN 25/2025
    GN 25/2025 Dokument:(9309285,Ślepi przewodnicy)
Za dręczonych chrześcijan  
Modlitwy zostały zorganizowane przez Instytut Ordo Caritatis powołany przez posła Marka Jurka i Fundację św. Benedykta Agnieszka Kurek-Zajączkowska /GN

Za dręczonych chrześcijan przejdź do galerii

Pod hasłem „Nasi bracia cierpią dla Chrystusa” ulicami Warszawy przeszła droga krzyżowa w intencji prześladowanych chrześcijan.

Agnieszka Kurek-Zajączkowska

|

GOSC.PL

dodane 07.04.2014 07:38
0

W Drodze Krzyżowej odprawionej w niedzielne popołudnie z kościoła św. Klemensa Hofbauera na Woli do grobu ks. Jerzego Popiełuszki na Żoliborzu uczestniczyło ok. 500 osób. Wierni przynieśli z sobą znicze i krzyże. Nabożeństwo poprzedziła odprawiona w rycie łacińskim Msza św. za prześladowanych chrześcijan odprawiona przez ks. Krzysztofa Stępowskiego. W czasie rozważań Męki Pańskiej modlono się m.in. za katolików na Kubie, w Nigerii, Indiach,  Chinach, Syrii, Argentynie, Birmie, Laosie i Korei. Kapłan przypomniał kilka zdarzeń dyskryminujących lub obrażających chrześcijan, które wydarzyły się w ostatnim czasie na świecie: usuwanie krzyży z przestrzeni publicznej, bluźniercze wystawy o wątpliwej wartości artystycznej, ataki feministek na miejsca kultu religijnego, aresztowania katolików udających się na Eucharystie, wymaganie każdorazowej zgody władz państwowych na odprawianie uroczystości religijnych czy uznawanie za winnych modlących się przed klinikami aborcyjnymi obrońców życia. W sanktuarium bł. ks. Jerzego Popiełuszki przybyłych powitał proboszcz parafii ks. Tadeusz Bożełko.

1 / 1
Bo nasi bracia cierpią

WIARA.PL DODANE 07.04.2014 AKTUALIZACJA 07.04.2014

Bo nasi bracia cierpią

​6 kwietnia w warszawskim kościele św. Klemensa przy ul. Karolkowej 49 została odprawiona Msza św. w intencji prześladowanych chrześcijan. Po niej, do sanktuarium bł. Księdza Jerzego Popiełuszki na Żoliborzu kilkaset osób przeszło w Drodze Krzyżowej. Według Światowego Indeksu Prześladowań 2014 opracowanego przez Open Doors, na świecie, z powodu różnych form dyskryminacji cierpi ok. 100 mln wyznawców Chrystusa. Fot. Agnieszka Kurek-Zajączkowska /GN  
oceń artykuł Pobieranie..
0 FB Twitter
drukuj wyślij zachowaj
TAGI:
  • DROGA KRZYŻOWA
  • INSTYTUT ORDO CARITATIS
  • KS. KRZYSZTOF STĘPOWSKI
  • MAREK JUREK
  • PRZEŚLADOWANIA CHRZEŚCIJAN

Polecane w subskrypcji

  • Polska szkoła złych decyzji. Podsumowanie roku szkolnego 2024/2025 i dokonań minister Barbary Nowackiej
    • Edukacja
    • Agata Puścikowska
    Polska szkoła złych decyzji. Podsumowanie roku szkolnego 2024/2025 i dokonań minister Barbary Nowackiej
  • Kawał górala. Mała ojczyzna ks. Józefa Tischnera
    • Kościół
    • Przemysław Kucharczak
    Kawał górala. Mała ojczyzna ks. Józefa Tischnera
  • „Pauza nie oznacza odwrotu”. Rozmowa z kierownikiem Biura Delegata KEP ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży
    • Rozmowa
    • Magdalena Dobrzyniak
    „Pauza nie oznacza odwrotu”. Rozmowa z kierownikiem Biura Delegata KEP ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży
  • „Powierzyliśmy tę ziemię św. Antoniemu”. Polscy zakonnicy nie opuszczają Ziemi Świętej
    • Świat
    • Wiesława Dąbrowska-Macura
    „Powierzyliśmy tę ziemię św. Antoniemu”. Polscy zakonnicy nie opuszczają Ziemi Świętej
  • Rewolucja seksualna: skąd przyszła i dokąd zmierza? Czy możliwe jest wyhamowanie rozpoczętych przez nią procesów?
    • Rozmowa
    • Szymon Babuchowski
    Rewolucja seksualna: skąd przyszła i dokąd zmierza? Czy możliwe jest wyhamowanie rozpoczętych przez nią procesów?
  • Wsiąść do pociągu bieszczadzkiego. Podróż najwyżej położoną wąskotorówką w Polsce
    • Polska
    • Adam Śliwa
    Wsiąść do pociągu bieszczadzkiego. Podróż najwyżej położoną wąskotorówką w Polsce
  • O nas

    • O wydawcy
    • Zespół redakcyjny
    • Sklep
    • Biuro reklamy
    • Prenumerata
    • Fundacja Gościa Niedzielnego
    Zgłoś błąd
  • DOKUMENTY

    • Regulamin
    • Polityka prywatności
  • KONTAKT

    • Napisz do nas
    • Znajdź nas
      • Newsletter
        • Zapisz się już dziś!
  • IGM
  • Gość Niedzielny
  • Mały Gość
  • Historia Kościoła
  • Gość Extra
  • Wiara
  • Foto Gość
  • Fundacja Gość Niedzieleny
Zgłoś błąd

Copyright © Instytut Gość Media. Wszelkie prawa zastrzeżone.

  • Facebook
  • Twitter
  • Insta
  • YT
WERSJA Desktop
  • subskrybuj
  • AKTUALNOŚCI
  • OPINIE
  • GALERIE
  • ARCHIWUM
  • KONTAKT Z ODDZIAŁEM
  • Liturgia
  • Diecezje
    • Bielsko-Żywiecka
    • Elbląska
    • Gdańska
    • Gliwicka
    • Katowicka
    • Koszalińsko-Kołobrzeska
    • Krakowska
    • Legnicka
    • Lubelska
    • Łowicka
    • Opolska
    • Płocka
    • Radomska
    • Sandomierska
    • Świdnicka
    • Tarnowska
    • Warmińska
    • Warszawska
    • Wrocławska
    • Zielonogórsko-Gorzowska
  • O diecezji
    • BISKUPI
    • HISTORIA DIECEZJI
    • KURIE
    • PARAFIE
    • VARSAVIANA