Nowy numer 3/2019 Archiwum

Ratusz żegna się z zimą

Po raz ostatni pługi wyjechały 10 lutego, podczas gdy rok wcześniej - 8 kwietnia. Dzięki temu było taniej - o 28 mln zł.

Ratusz podsumował zimę na warszawskich ulicach. Była łaskawa, przynajmniej dla budżetu miasta, bo pługosolarki wyjechały na stołeczne ulice znajdujące się pod opieką Zarządu Oczyszczania Miasta tylko 40 razy. To o połowę mniej niż w sezonie 2012/2013, kiedy przeprowadzono 85 takich interwencji.

Tegoroczna zima na drogach była krótsza od poprzedniej o 3 miesiące. Pługosolarki wyjechały na ulice po raz pierwszy 27 listopada, podczas gdy rok wcześniej był to koniec października. Ostatnią akcję przeprowadzono już 10 lutego, podczas gdy w 2013 r. ostatnią interwencję odnotowano 8 kwietnia.

Najbardziej zimowym miesiącem zakończonego sezonu był styczeń, kiedy odbyło się 28 akcji na jezdniach. W marcu po zimie właściwie nie było śladu, rozpoczęło się wiosenne sprzątanie miasta. Miniony sezon był jednym z łagodniejszych.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy