Nowy numer 38/2021 Archiwum

Koncert dla Jana Pawła II

Dziś na pl. Piłsudskiego zagrają m.in. T.Love, Voo Voo, Pectus i Kasia Kowalska. Koncert "Nie lękajcie się iść pod prąd" jest jednym z wydarzeń przygotowujących do kanonizacji papieża Polaka.

Już o 20.30 plac Piłsudskiego zamieni się w wielką estradę, na której dla świętego papieża zagrają wykonawcy z różnych stron muzycznej sceny: T.Love, Voo Voo, Raz Dwa Trzy, Zakopower, Pectus, Kasia Kowalska, Mela Koteluk i Urszula.

Koncert "Nie lękajcie się iść pod prąd" otworzy piosenka "Pod prąd” zaśpiewana live. - Mamy nadzieję, że stworzymy na placu wielki chór akompaniujący wykonawcom utworu: Wojciechowi Waglewskiemu, Adamowi Nowakowi, Jorgosowi Skoliasowi, Sebastianowi Karpiel-Bułecka - mówią organizatorzy.

Uczestnicy widowiska zobaczą także niepokazywane wcześniej materiały z pielgrzymek Jana Pawła II do Polski. Przypomną one nam najbardziej niezwykłe i przełomowe momenty pontyfikatu papieża. Podstawowym elementem scenografii będzie ogromny tunel światła, który wyrastając ze środka sceny, prowadzić będzie aż do nieba.

Kierownictwo muzyczne nad koncertem objął Mateusz Pospieszalski. Wydarzenie swoim patronatem objął prezydent RP Bronisław Komorowski. Sponsorem koncertu jest PZU. Nad całością czuwa Centrum Myśli Jana Pawła II - organizator.

Zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej:

Od godz. ok. 17 do końca kursowania autobusy linii 111, 128, 174 i 175 zostaną skierowane na niżej trasy objazdowe:

111
w obu kierunkach: od skrzyżowania Królewska / pl. Piłsudskiego: Królewska - Marszałkowska - pl.Bankowy i dalej swoją trasą.

128
w kierunku pl. Piłsudskiego: od skrzyżowania Królewska / pl. Piłsudskiego: Królewska - ZACHĘTA 54.
w kierunku Szczęśliwice: ZACHĘTA 54 - Królewska - Marszałkowska - Senatorska - Miodowa i dalej swoją trasą.

174
w kierunku Zachęta: od skrzyżowania Królewska / Marszałkowska: Marszałkowska - PL.BANKOWY 04
w kierunku Bokserska: od przystanku KRÓLEWSKA 04 (ul. Królewska) swoją trasą.

175
w kierunku pl. Piłsudskiego: od skrzyżowania Królewska / pl. Piłsudskiego: Królewska - Marszałkowska - PL.BANKOWY 04,
w kierunku Lotnisko Chopina: od przystanku PL.ZAMKOWY 01 (ul. Krakowskie Przedmieście) swoją trasą.

Od ww. godziny nie będą funkcjonować przystanki:

PL.TEATRALNY 01
PL.PIŁSUDSKIEGO 02, 04 i 06

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.