Tu się to wszystko działo

Widziałeś "Powstanie Warszawskie"? Teraz weź komórkę i idź zobacz 10 miejsc, które uwieczniono w oryginalnych powstańczych kronikach. Jak dziś wyglądają?

Aplikacja jest interaktywną formą poznania historii sprzed 70 lat. Dzięki niej możemy na moment przenieść się do 1944 roku i zobaczyć, jak współczesna Warszawa zmieniła się przez kilkadziesiąt lat i jak wyglądała podczas Powstania Warszawskiego.

- Z okazji premiery filmu "Powstanie Warszawskie” w ramach promocji Muzeum Powstania Warszawskiego otworzyło m.in. wystawę kadrów z filmu z historiami ludzi na nich utrwalonych. Widzowie w całej Polsce mogą kupić album "Rozpoznani”. Dla miłośników muzyki filmowej wydano płytę z kompozycjami Bartosza Chajdeckiego. Dziś oddajemy warszawiakom, ale i turystom interaktywną formę poznania historii sprzed 70 lat, która, mamy nadzieję, będzie zachętą do obejrzenia całego filmu "Powstanie Warszawskie” w kinie - opowiada Jan Ołdakowski, dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego.

Tu się to wszystko działo   Dziś na pl. Powstańców Warszawy odbył się spacer śladami bohaterów "Powstania Warszawskiego”, w którym udział wzięli: Zbigniew Leo ps. "Byk", Włodzimierz Leo ps. "Bawół" - powstańcy warszawscy oraz Dariusz Gawin, zastępca dyrektora Muzeum Powstania Warszawskiego, i wolontariusze Muzeum.

Aby użyć aplikacji "Powstanie Warszawskie”, wystarczy ją bezpłatnie pobrać ze sklepów systemów Android, Windows Phone i iOS. Umożliwia ona odtworzenie fragmentów filmu dokładnie w miejscach, w których zostały zarejestrowane w czasie powstania. Użytkownicy smartfonów mogą poznać aż 10 miejsc, w których rozgrywa się akcja filmu. Tu się to wszystko działo   Są to:

  • Skrzyżowanie aleje Jerozolimskie-Bracka
  • Skrzyżowanie Szpitalna-Górskiego
  • Ulica Zielna 24
  • Plac Powstańców Warszawy
  • Ulica Marszałkowska 127
  • Skrzyżowanie Chmielna-Boduena
  • Ulica Jasna 5
  • Skrzyżowanie Świętokrzyska-Czackiego
  • Widok z ulicy Sienkiewicza na Pałac Kultury
  • Ulica Jasna 26


Tu się to wszystko działo   Na warszawskich chodnikach zostały „wyszorowane” punkty z logiem filmu, które wskazują najlepsze miejsce do obejrzenia jego fragmentu.

Po wgraniu aplikacji na ekranie ukazuje się strona informacyjna, a następnie kieruje nas do widoku mapy z zaznaczonym miejscem, gdzie się znajdujemy oraz miejscami historycznymi. Podczas interaktywnego spaceru możemy obejrzeć aż 10 punktów-miejsc, w których 70 lat temu realizowano kroniki powstańcze. Dziś, pokolorowane, możemy obejrzeć w filmie "Powstanie Warszawskie" w kinach w całej Polsce.

Za pomysł aplikacji odpowiada agencja Y&R Mobile, za realizację deweloperską - GoMega. Mecenasem aplikacji jest PZU.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..