Nowy numer 3/2021 Archiwum

A co ty wiesz o SM?

Z początkiem września rusza VII edycja kampanii społecznej "SyMfonia serc” poświęcona problemowi stwardnienia rozsianego.

W Polsce żyje ok. 45 tys. osób dotkniętych stwardnieniem rozsianym - postępującą chorobą centralnego układu nerwowego. Mimo to, jak twierdzą członkowie Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego, świadomość społeczna tej choroby jest niska. Dlatego we wrześniu pod hasłem "Pewnego dnia.." rusza VII edycja kampanii społecznej "SyMfonia serc”.

- Poprzez różne działania staramy się przybliżyć społeczeństwu problemy, z jakimi mierzą się chorzy na stwardnienie rozsiane, a także wywierać wpływ na organy władzy państwowej, walcząc o łatwiejszy i niedyskryminujący dostęp do leków i rehabilitacji - tłumaczą organizatorzy.

Kampanię otworzy wernisaż prac nagrodzonych w konkursach poetyckim i fotograficznym 2 września w siedzibie Fundacji Batorego. 9 września, we wspomnienie bł. Anieli Salawy - patronki chorych na SM, w kościołach wiernym zostaną wręczone ulotki z informacją o chorobie i możliwości uzyskania wsparcia. 14 września organizatorzy planują także całodzienną akcję informacyjną na Krakowskim Przedmieściu oraz pokaz tańca argentyńskiego "Tango integracja” na Dworcu Centralnym.

Zwieńczeniem kampanii społecznej będzie gala w Zamku Królewskim, podczas której wręczone zostaną honorowe odznaczenia PTSR "Ambasador SM" (12 października). 18 grudnia w Studiu S 1 Polskiego Radia odbędzie się doroczny XXII koncert charytatywny laureatów uczniów ZPSM nr 4 w Warszawie, z którego dochód zostanie przeznaczony na działalność PTSR.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama