Nowy numer 25/2018 Archiwum

A co ty wiesz o SM?

Z początkiem września rusza VII edycja kampanii społecznej "SyMfonia serc” poświęcona problemowi stwardnienia rozsianego.

W Polsce żyje ok. 45 tys. osób dotkniętych stwardnieniem rozsianym - postępującą chorobą centralnego układu nerwowego. Mimo to, jak twierdzą członkowie Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego, świadomość społeczna tej choroby jest niska. Dlatego we wrześniu pod hasłem "Pewnego dnia.." rusza VII edycja kampanii społecznej "SyMfonia serc”.

- Poprzez różne działania staramy się przybliżyć społeczeństwu problemy, z jakimi mierzą się chorzy na stwardnienie rozsiane, a także wywierać wpływ na organy władzy państwowej, walcząc o łatwiejszy i niedyskryminujący dostęp do leków i rehabilitacji - tłumaczą organizatorzy.

Kampanię otworzy wernisaż prac nagrodzonych w konkursach poetyckim i fotograficznym 2 września w siedzibie Fundacji Batorego. 9 września, we wspomnienie bł. Anieli Salawy - patronki chorych na SM, w kościołach wiernym zostaną wręczone ulotki z informacją o chorobie i możliwości uzyskania wsparcia. 14 września organizatorzy planują także całodzienną akcję informacyjną na Krakowskim Przedmieściu oraz pokaz tańca argentyńskiego "Tango integracja” na Dworcu Centralnym.

Zwieńczeniem kampanii społecznej będzie gala w Zamku Królewskim, podczas której wręczone zostaną honorowe odznaczenia PTSR "Ambasador SM" (12 października). 18 grudnia w Studiu S 1 Polskiego Radia odbędzie się doroczny XXII koncert charytatywny laureatów uczniów ZPSM nr 4 w Warszawie, z którego dochód zostanie przeznaczony na działalność PTSR.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma