Nowy numer 3/2021 Archiwum

Warszawa dziewięć dni na kolanach

Przez dziewięć dni w dziewięciu warszawskich kościołach będzie trwała adoracja Najświętszego Sakramentu. Intencją jest obrona życia dzieci poczętych w Polsce.

Modlitwa rozpocznie się 31 sierpnia w kościele Niepokalanego Poczęcia NMP na Bielanach po porannej Mszy św. i potrwa dobę. Najświętszy Sakrament będzie wystawiony także w praskiej katedrze. W sumie w dziewięciu stołecznych kościołach.

- Modlitwa przed Najświętszym Sakramentem jest odpowiedzią na wydarzenia ostatnich miesięcy: nagonkę na prof. Chazana, aborcję w szpitalu przy ul. Madalińskiego, kontrowersje wokół sztuki Golgota Picnic i inne przejawy cywilizacji śmierci w Warszawie i całej Polsce - wyjaśnia Piotr Zajkowski, koordynator modlitewnej akcji. I dodaje: - Jako chrześcijanie wierzący w realną obecność Boga w Najświętszym Sakramencie, będziemy modlić się o Boże Miłosierdzie nad Polską. 

Warszawscy obrońcy życia, zapraszają także, by przed Eucharystycznym Jezusem modlić się za lekarzy, którzy bronią życia, rządzących, którzy przygotowują ustawę regulującą kwestie „in vitro” i o dzieci zagrożone aborcją na całym świecie.

- Chcemy także poprzez naszą modlitwę zaapelować do wszystkich ludzi dobrej woli o podjęcie wszelkich możliwych działań na rzecz obrony życia maleńkich, bezbronnych dzieci. Zapraszamy całą Warszawę na kolana przed Bogiem - czytamy w rozesłanym mediom komunikacie.

W modlitewne dzieło włączyli się Rycerze Jana Pawła II i członkowie Domowego Kościoła. - Do współpracy chcemy zaprosić wszystkie ruchy katolickie działające w stolicy. Zgodę na przeprowadzenie modlitewnej akcji dała warszawska kuria - wyjaśnia Piotr Zajkowski.

Adoracja w intencji obrony życia zakończy się 8 września w święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w bazylice św. Krzyża na Krakowskim Przedmieściu. Przez kolejne dziewięć dni całodobowa adoracja odbędzie się w następujących świątyniach:

  • 1 września, kościół św. Jakuba Apostoła, ul. Grójecka 38,
  • 2 września, kościół św. St. Kostki, ul. Kardynała Hozjusza 2,
  • 3 września, kościół św. Michała Archanioła i Świętego Floriana Męczennika, ul. Floriańska 3,
  • 4 września, kościół Matki Bożej Królowej Aniołów, ul. Markiewicza 1,
  • 5 września, kościół bł. Władysława z Gielniowa, ul. Przy Bażantarni 3,
  • 6 września, kościół Najświętszego Zbawiciela, ul. Marszałkowska 37,
  • 7 września, kościół Świętego Józefa Oblubieńca NMP, ul. Deotymy 41,
  • 8 września, bazylika Świętego Krzyża, ul. Krakowskie Przedmieście 3.
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama