Nowy numer 42/2018 Archiwum

Marsz Niepodległości ominie "Tęczę"

- To nie jest marsz chuliganów, tylko patriotów. Dlatego ominiemy kontrowersyjną "Tęczę" i ambasadę rosyjską - tłumaczą organizatorzy Marszu Niepodległości, który 11 listopada pod hasłem "Armia patriotów" przejdzie z Ronda Dmowskiego na Kamionek.

Tegoroczny Marsz Niepodległości ominie "Tęczę" na pl. Zbawiciela i ambasadę rosyjską, gdzie w ubiegłym roku doszło do burd. 50-100 tys. marsz przejdzie z ronda Dmowskiego mostem Poniatowskiego na Kamionek, gdzie uczestnicy upamiętnią 150. rocznicę urodzin Romana Dmowskiego, jednego z twórców polskiej niepodległości.

Organizatorzy Marszu Niepodległości zgłosili tegoroczne zgromadzenie do Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w warszawskim ratuszu. Liczą, że marsz pod hasłem "Armia patriotów" zgromadzi od 50 tys. do 100 tys. uczestników.

- Tegoroczny marsz odbędzie się pod hasłem: "Armia patriotów". Chcemy tym hasłem podkreślić przywiązanie Polaków do ojczyzny i pokazać jaka wielka siła drzemie w patriotyzmie Polaków - mówi.prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Witold Tumanowicz.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy