Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Wieniec dla kard. Wyszyńskiego

Prezydent Bronisław Komorowski, bp polowy WP Józef Guzdek oraz metropolita warszawski abp Henryk Hoser złożyli we wtorek wieniec przed pomnikiem kardynała Stefana Wyszyńskiego na Krakowskim Przedmieściu. Był to pierwszy przystanek na trasie marszu "Razem dla Niepodległej".

Przed pomnikiem Prymasa Tysiąclecia odśpiewano pieśń "Boże Coś Polskę".

Odmówiono także modlitwę "Ojcze nasz" za pomyślność ojczyzny.

Komorowski podkreślił, że kard. Wyszyński to postać, która nam powinna mówić, że "w każdej, nawet najtrudniejszej sytuacji, można szukać rozwiązań pozytywnych, jeśli się dysponuje odwagą, mądrością, głęboką wiarą, ufnością i jeśli umie się zrozumieć w pełni znaki czasów".

- Ksiądz, Prymas Tysiąclecia powinien czuć to, że zaskarbił sobie ogromną wdzięczność całego narodu z tytułu swojej niełatwej działalności, ale pięknej, w najtrudniejszych czasach" - dodał prezydent.

 

« 1 »

Zobacz także

 • Abc
  11.11.2014 15:15
  Szanowni Biskupi, jak wam nie wstyd stać koło tego zwolennika aborcji?
  doceń 0
 • Stanisław_Miłosz
  11.11.2014 16:15

  Też mi rewelacja. To oczywista oczywistość, że Prezydent Tysiąclecia składa hołd Prymasowi Tysiąclecia. Gdyby nie złożył, to rzeczywście, było by o czym napomknąć.

   

  doceń 0
 • Stanisław_Miłosz
  11.11.2014 16:50

  Tylko frekwencja coś nie dopisała :(

   

  http://niezalezna.pl/61313-tlumy-na-pochodzie-komorowskiego

  http://media.wpolityce.pl/cache/d8/04/d804d1d3564658f1e5749d1031b7cf3b.jpg

   

  Jak się jeszcze odliczy gapiów na chodnikalkach i odgradzający ich od marszu kordon służb to rzeczywiście garstka.

  Trzeba koniecznie popracować nad patriotyzmem obywateli. Może potrzebne jakieś odczuwalne bodźce? Może darmowa kiełbasa na końcu marszu pod rezydecją prezydenta by pomogła? Oczywiście dla tych co od początku do końca.

   

  doceń 1

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma