Nowy numer 47/2019 Archiwum

LO Przymierza Rodzin najlepszym katolickim liceum

W corocznym rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych "Perspektywy" katolickie placówki wypadły średnio.

Najlepszym liceum w Warszawie i w rankingu ogólnopolskim okazało się  XIV Liceum Ogólnokształcące im. St. Staszica. Tuż za nim uplasowały się: VIII Liceum Ogólnokształcące im. Władysława IV oraz LXVII LO im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego. Twórcy rankingu szkół brali pod uwagę sukcesy uczniów w olimpiadach i osiągnięcia na maturze, zarówno tej podstawowej, jak i z poziomu rozszerzonego.

Najwyższe miejsce spośród warszawskich liceów katolickich osiągnęło LO Przymierza Rodzin im. Jana Pawła II: 29. w Warszawie i 120. w kraju. Tuż za nim jest Prywatne LO Sióstr Zmartwychwstanek, a na 36. miejscu: PLO Sióstr Nazaretanek z Oddziałami. Międzynarodowymi (240. miejsce w kraju). W pierwszej pięćdziesiątce znalazły się jeszcze: Katolickie LO im. bł. ks. Romana Archutowskiego i LO Niepubliczne Kolegium św. Stanisława Kostki Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców.

W skali województwa najwyższe, 33. miejsce zajęło PLO Sióstr Niepokalanek im. Matki Bożej Częstochowskiej z Szymanowa, wyprzedzając nawet stołeczne LO Przymierza Rodzin.

Klasyfikacja objęła 95 warszawskich i 150 mazowieckich liceów. Pełny ranking szkół ponadgimnazjalnych z podziałem na województwa, licea i technika oraz na kategorie olimpijskie i maturalne, można obejrzeć na: http://www.perspektywy.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama