Nowy numer 3/2019 Archiwum

Wojna o Bemowo, ciąg dalszy

Radni Warszawy stwierdzili nieważność uchwał powołujących zastępców burmistrza dzielnicy Bemowo, Krzysztofa Zygrzaka. Dalszy ciąg interwencji warszawskiego po przejęciu władzy przez ludzi byłego burmistrza, Jarosława Dąbrowskiego.

Rada Warszawa uznała uchwały powołujące zastępców burmistrza Krzysztofa Zygrzaka na Bemowie za nieważne. Chodzi o wybór Jakuba Gręziaka i Radosława Kulikowskiego, potwierdzony przez radę dzielnicy Bemowo podczas ponownego głosowania 27 stycznia.

- Burmistrz Krzysztof Zygrzak poprosił Radę Dzielnicy o „wotum zaufania”, by potwierdzić mandat Zarządu Dzielnicy. W efekcie Rada odwołała zarząd, po czym powołała go w całości raz jeszcze. Burmistrzem ponownie został Krzysztof Zygrzak, a jego zastępcami: Jakub Gręziak i Radosław Kulikowski. Każdy dostał 13 głosów, czyli bezwzględną większość - informują władze Bemowa.

Warszawski ratusz poddawał w wątpliwość skuteczność wyboru zarządu Bemowa z dnia 18 grudnia 2014 r. Teraz radni Warszawy uznali, że nie może być kilku uchwał w tej samej sprawie, a zatem wybór zarządu dzielnicy Bemowo jest w całości nieważny. Wiceprezydent Warszawy, Jarosław Jóźwiak poinformował, że prawnicy z ratusza analizują także ważność uchwały powołującej burmistrza, Krzysztofa Zygrzaka. To od jego wyboru rozpoczęła się przepychanka między władzami Warszawy i Bemowa. Krzysztof Zygrzak związany jest bowiem z odwołanym wiceprezydentem Warszawy, a wcześniej burmistrzem Bemowa, wiązanego z tzw. aferą bemowską, Jarosławem Dąbrowskim. Hanna Gronkiewicz-Waltz zapowiedziała, że nie przekaże pełnomocnictw zarządowi wybranemu z otoczenia Dąbrowskiego, ponieważ utraciła do niego zaufanie. Ustanowiła dwóch pełnomocników, którzy mają akceptować wszystkie sprawy budżetowe i personalne na Bemowie. Krzysztof Zygrzak oskarżył prezydent stolicy o "zamach stanu" i złożył do Prokuratury Rejonowej dla Warszawy-Woli zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez Gronkiewicz-Waltz, z wnioskiem o wszczęcie śledztwa.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy