Już co ósmy warszawiak jest pasjonatem Veturilo. 196 stacji i 3000 jednośladów gotowych jest znowu do wypożyczenia. Padnie nowy rekord?
W 2014 r. w Warszawie powstało ponad 60 km dróg i pasów rowerowych (m.in. na ul. Czerniakowskiej, Reymonta, Waryńskiego, Prostej, Świętokrzyskiej, Sokolej, Miodowej, Saskiej, Markowskiej, Dawidowskiego i al. Wojska Polskiego).
Dzięki temu sieć rowerowa stolicy liczy już ponad 412 km, a połowa dróg ma nawierzchnię asfaltową. W tym roku pasy rowerowe powstaną m.in. na ul. Dickensa, Raszyńskiej, Zakroczymskiej, Wóycickiego i Wrocławskiej.
Zaplanowano budowę dróg rowerowych także wzdłuż ul. Marszałkowskiej, Rzymowskiego, al. Stanów Zjednoczonych, Żwirki i Wigury, a także blisko 2,8 km ścieżek i kontrapasów w ramach budżetu obywatelskiego.
W ciągu pięciu najbliższych lat powstanie 200 km nowej infrastruktury przy głównych arteriach: ul. Puławskiej, al. Waszyngtona, Powsińskiej, Wiertniczej, Połczyńskiej, Pułkowej, Okopowej, Towarowej, Marsa, Modlińskiej i Jagiellońskiej.
Swoje funkcjonowanie (30 listopada 2014 r.) zakończył system Bemowo Bike. W związku z tym na Bemowo przeniesione zostaną trzy stacje Veturilo, które staną w dotychczasowych lokalizacjach: na ul. Górczewskiej (przy urzędzie dzielnicy i pętli tramwajowej) oraz ul. Radiowej (przy skrzyżowaniu z ul. Powstańców Śląskich).
W ub.r. w Polsce nabywców znalazło 1,2 mln rowerów, czyli ok. 15 proc. więcej niż w poprzednim roku. W dodatku co 12 rower w Europie wyprodukowano nad Wisłą, co daje nam trzecie miejsce na kontynencie.